Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Otse Postimehest ⟩ Erki Savisaar: tänavu elektrikatkestusi ei tule, aga nelja aasta pärast on kõik võimalik (11) Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar ütles Postimehe otsesaates, et tänavu talvel tema hinnangul elektrikatkestuste ohtu ei ole. Samas olukord muutub aastal 2025, kui kaob ühendus Venemaa võrguga. «Kui meil siis Euroopa-siseseid tootmisvõimsusi enam piisavalt ei ole ja Venemaaga enam elektrit vahetada ei saa, siis võivad need katkestused tulema hakata küll,» sõnas ta.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Miks tahab riik kohtus vaidlevate osapoolte nimesid varjata? Justiitsministeeriumis valmimisjärgus olev kohtumenetluse avalikkuse seaduse eelnõu peaks koostajate sõnul suurendama kohtumenetluse avatust, samas muudaks seadus jõustudes suure osa kohtumenetluse osapooltest avalikkuse eest salajaseks. Millist probleemi kõnealune seaduseelnõu peaks parandama ja miks seda just praegu tarvis on, vastab justiitsministeeriumi asekantsler Viljar Peep. Lisaks on saates külas ka Meedialiidu esindajana advokaat Mari Männiko.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Rattateede eest vastutava Tallinna abilinnapea jaoks on jalgrattasõit ajaviide (7) Tänases otsesaates on esimeseks külaliseks Tallinna abilinnapea Andrei Novikov (KE), kelle peamiseks tööülesandeks on koordineerida linnaplaneerimise ja transpordi valdkonda. Mida on ta suutnud nelja aastaga linnas paremaks muuta ja miks ikkagi ratturid tema tegevusega rahul pole? Saate teises pooles asuvad debateerima Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet (KE) ja reformierakondlane Pärtel-Peeter Pere (REF).

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Otse Postimehest ⟩ Lastevanemate liidu juhatuse liige: ühiskond on puberteedis Uus kooliaasta on kohe algamas ning ehkki haridusministeerium andis omapoolsed suunised koolidele, kuidas uues koroonaolukorras käituda, on õhus veel palju küsimusi ning hirme, mida möödunud õppeaasta distants- ja kontaktõppe vahel pendeldamine lastevanemates ning noortes kasvatas. Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse liige Aivar Haller usub, et lõhe, mis on seoses koroonaviiruse ning selle vastu vaktsineerimisega ühiskonnas laiemalt tekkinud, kandub kindlasti üle ka koolikeskkonda. «Kui soovime sellest hullusest välja tulla, siis tegelikult on oluline küsimus, kuidas saada keskpõrandale kokku ja kuidas aidata inimkond tekkinud puberteedist välja,» sõnas Haller Postimehe otsestuudios.
Otse Postimehest ⟩ Luik Afganistanis toimuvast: minu ennustus on kõige süngemat laadi (9) Eile hilisõhtul kuulutas Afganistani islamiliikumine Taliban presidendipaleest võitu sealse valitsuse üle. Taliban ise soovib enda sõnul nüüd rahumeelset võimuvahetust. Kuigi Taliban on ise on korduvalt pannud rõhku sõnale «rahumeelne», siis usub Eesti suursaadik NATO juures, Jüri Luik, et tegemist on maskiga, mis peagi langeb. «Ma usun, et see «sõbralik mask» langeb üsnagi kiiresti, sest tegu on ikkagi religioossete fanaatikutega. See loogika, millega nad asju ajavad, ei ole kindlasti see, et saavutada rahu ja stabiilsus,» sõnas Luik Postimehe otsestuudios.
Otse Postimehest ⟩ Ettevõtja koroonapiirangutest: valitsusel on kindlasti inimesi, kes aitaks neid selgema kommunikatsiooniga (3) Käesoleva nädala algusest taas uute piirangutega silmitsi seisvad toitlustusettevõtted on keerulises olukorras. Ühelt poolt on viimased poolteist koroona-aastat jätnud juba sügava jälje ja teisalt nörritab ettevõtjaid jätkuvalt praktika, kus uute reeglite kehtestamine tuleb valitsuse poolt sedavõrd lühikese etteteatamisajaga. «Seda, kuhu me sügiseks jõudma hakkame, teadsime ju väga pikalt ette. On palju asju, mille valitsus oleks võinud varem selgelt ära otsustada ja ka selgelt kommunikeerida,» leidis Postimehe otsestuudios kohvik NOP asutaja Margit Aasmäe.
Otse Postimehest ⟩ Teili Piiskoppel: mõned migrandid sattusid vahele jäämisel paanikasse, sest kartsid Valgevene piirivalvureid Esimene ESTPOL5 meeskond naasis laupäeval kuu aega kestnud lähetuselt Leedust. Postimehe otsesaates lausus meeskonna juht Teili Piiskoppel, et enamasti olid vahele jäänud migrandid rahumeelsed, aga mõnel korral oli vaja kasutada ka käeraudu. Nad kartsid, et on vahele jäänud Valgevene piirivalvele, mis nende hinnangul oleks ohtlik. Kui nad kuulsid, et tegemist on Leedu piirivalvuritega, siis nad rahunesid,» märkis ta.
Tagasi üles
Back