Otse Postimehest ⟩ Nakkushaiguste arst: osadel vaktsineeritutel ei teki piisavalt antikehi (1) Ida-Tallinna keskhaigla infektsioonikontrolli arsti Aino Rõõmu sõnul võiks laste vaktsineerimine alata niipea kui võimalik. Sügisest võiks laste vaktsineerimisega tegeleda nii kooliõed kui ka perearstid. Dr Rõõm ei pea vajalikuks, et vaktsineeritud õpetajad maske kannaksid, kuid nentis, et mitte kõigil vaktsineeritutel ei teki piisavalt antikehi, et haigestumisest pääseda.
Otse Postimehest ⟩ Guido Pärnits: Tallinn võiks olla Põhja-Euroopa konverentsipealinn (4) Ülemistele plaanitakse n-ö tulevikulinnakut. Selles oleksid ühendatud lennujaam, Rail Balticu ja bussiterminal ning ka FinEst tunnel. Ülemiste City's näeb Mainor Grupi nõukogu esimees ja Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits vaimusilmas konverentsiturismil baseeruvat linnaosa. «Miks mitte mõelda Tallinnast, kui tuleviku Põhja-Euroopa konverentsipealinnast?» küsis ta Postimehe otsesaates.
Otse Postimehest ⟩ Indrek Tarand: Tsihhanovskaja on kui Jeanne d'Arc, aga vaja on rohkem teha. Miks mitte eksiilvalitsuse? (7) Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) teadur Indrek Tarand, kes uurib Kremli mõju Valgevenele, arutles Postimehe otsesaates, et Valgevene opositsioon eksiilis peaks ennast kokku võtma ja omavahelist koostööd edendama. «Esimese asjana tuleks kokku leppida, kuidas erinevad grupid, veebipidajad ja Tsihhanovskaja n-ö kabinet koostööd korraldavad,» märkis ta.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Otse Postimehest ⟩ Mis saab edasi vaktsineerimata Tallinna Kiirabi töötajatest? Vastab Raul Adlas (1) 29. aprillil saatis Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas oma vaktsineerimata töötajatele hoiatuse, kui nad 17. maiks end vaktsineerida ei lase, on tööandjal õigus tööleping nende töökohale sobimatuse tõttu üles öelda. Tähtaja kukkudes lepiti kokku, et vaktsineerimata töötajatega kohtutakse 1. juunil, et arutada, mis saab edasi. Teisipäeval teatas aga Adlas, et Tallinna Kiirabi värbab 20 kuni 25 uut töötajat, kes on juba vaktsineeritud.
Liina Kersna Ratase Pädaste mõisa skandaalist: Ansipi ajal maakonnavisiitidel isegi ei ööbitud (9) Haridus- ja teadusminister Liina Kersna, kes oli nii Andrus Ansipi kui ka Taavi Rõivase esimese peaministriperioodi ajal Stenbocki majas kabinetiülemaks, nentis saates «Otse Postimehest» Jüri Ratase kallist Pädaste mõisas ööbimist ja nõunikega restoranis käimisi kommenteerides, et vahepeal on kultuur tõesti muutunud, sest toona isegi ei ööbitud ühelgi maakonnavisiidil.
Otse Postimehest ⟩ OECD haridusvaldkonna juht: oleme õppinud, kuidas kasvatada roboteid (2) Koroonapandeemia on haridusmaastikule jätnud jälje, mille mõjusid on tunda veel pikka aega. OECD haridusvaldkonna juhi Andreas Schleicheri hinnangul joonistas kriisiaeg selgelt välja kõik vajakajäämised, mis haridussüsteemis juba eelnevalt olemas olid. «Oleme õppinud, kuidas kasvatada roboteid - inimesed on osavad kordama seda, mida neile öeldakse. Tulevikus peaksime aga palju rohkem mõtlema sellele, mis teeb meist inimesed,» selgitas Schleicher Postimehele antud eksklusiivintervjuus, milliseid muudatusi haridussüsteem vajaks.
Otse Postimehest ⟩ Joller antidepressantidest: ravim on iga haiguse puhul alles teine lahendus Koroonakriisis on jõudsalt kasvanud nende inimeste hulk, kes vajavad vähemal või rohkemal määral arstiabi vaimse tervise probleemidega toimetulemisel. Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige, doktor Karmen Joller, tuletas inimestele meelde, et esmast abi seesuguste murede puhul pakuvad ka perearstid. «Oleme residentuuris läbinud psühhiaatriatsükli, meil on erikoolitused läbitud ja perearst oskab üldiselt väga hästi ravida meeleoluhäireid,» selgitas Joller Postimehe otsestuudios, et kiirema abi saamiseks tuleks psühhiaatri ootejärjekorras olemise asemel helistada perearstikeskuse registratuuri.
Otse Postimehest ⟩ Yana Toom läheb pronkssõduri juurde lilli viima ega pea koroonakollet tõenäoliseks (29) Europarlamendi saadik Yana Toom sõnas Postimehe otsesaates, et plaanib minna 9. mail pronkssõduri juurde lilli viima. Vabaõhusündmuse puhul ta viiruse levikus suuremat ohtu ei näe. «Arvan, kui tagatakse nõuded (hajutatus ja maskid), siis ma ei näe probleemi,» arvas ta. Eurosaadik Sven Mikser avaldas lootust, et inimesed peavad ikka meeles terviseriski. «Tegelikult me ei ole veel ohutsoonist väljas,» nentis ta.
Tagasi üles
Back