Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Valitsus on agoonias, Isamaa plaanib umbusaldamist ja kuluaarides sosistatakse uuest koalitsioonist (24) Jevgeni Ossinovski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) leidis Postimehe otsesaates, et tänases kriitilises olukorras on riigikogus tõstatunud ka uue valitsuse moodustamise teema. «Samas ma usun, et praegune valitsus töötab edasi. Omaette küsimus on muidugi selles, kas see on halb või hea,» märkis ta. Urmas Reinsalu (Isamaa) leidis, et tema silmad pole veel sellist riigijuhtimist näinud. «See on valitsusele poliitiline agoonia,» sõnas ta ja lisas, et erakond Isamaa plaanib valitsuse umbusaldamist.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Konkurentsiamet: olukord energiaturul ei ole enam normaalne, see on šokk kõigile (12) Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Külli Haab tõdes Postimehe otsesaates, et olukord energiaturul ei ole ammu enam normaalne ja tuli šokina kõigile. Amet toetab valitsust nõuga, aga poliitilised otsused langetab siiski valitsus. Energiahindades turumanipulatsiooni ei ole konkurentsiamet täheldanud. «Me kindlasti suhtume turumanipulatsiooni väga tõsiselt, seetõttu ka Nord Poolile päringu esitasime, kui tuli see ekstreemselt kõrge hind,» vihjas ta mullu detsembris ehmatuse toonud 1000 eurot megavatt-tunni eest.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Mihkelson: Venemaa soov on NATO hävitada ja EL peaks Ukraina selgesõnaliselt euroliitu kutsuma (6) Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (Reformierakond) ütles Postimehe otsesaates, et Venemaa tegelik soov on ultimaatumeid esitades NATO hävitada. «Täiesti vastuvõetamatu on Venemaa esitatud ultimatiivsete nõuete alusel pidada läbirääkimisi,» sõnas ta. Mihkelson leiab ka, et aastast 2014. külmutatud NATO-Vene Nõukogu pole kunagi oma töös hiilanud ja Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) jõuõlg on tegelikult olematu.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Ventsel olukorrast Kasahstanis: üleöö tekkisid mustas vormis relvastatud rühmitused ja läks tulistamiseks (8) Etnoloog Aimar Ventsel, kes on oma uurimustöödega seoses Kasahstaniga seotud juba aastaid, ütles Postimehe otsesaates, et üleöö tekkinud organiseeritud mustas vormis ja relvastatud rühmitused, kes politseinike pihta tule avasid, ehmatasid kõiki. «Kujutage ette, kui näiteks Tallinnas läheks ühel hetkel tulistamiseks. Ma arvan, meie reaktsioon oleks täpselt samasugune,» märkis ta.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Postimehe aasta inimene Katri Raik: ma ei lõpeta enne, kui igas Narva kodus on üks eestikeelne raamat (6) Postimees andis kolmapäeval 25. korda välja aasta inimese tiitli, mille pälvis kauaaegne haridusjuht, poliitik ja Narva linnapea Katri Raik. Piirilinna meer tunnistas Postimehe otsesaates, et poliitika on kohati räpane – solvumine ja pisarad ei ole talle võõrad. «Poliitiku kõige tähtsam iseloomujoon on kannatlikkus. Ütlus, et oota niikaua, kui vaenlase laip sinust mööda ujub, on poliitikas üks vajalik oskus,» sõnas ta.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Epidemioloog Kalikova: miks pole uuritud koroonasurmade tõelist põhjust? (19) 45-aastase epidemioloogia alase staažiga Nelli Kalikova tõstatas Postimehe otsesaates küsimuse, miks pole uuritud lähemalt koroonasurmasid. «Tegelikult ei ole mitte keegi analüüsinud kogu selle aja jooksul, et millesse need inimesed on surnud. Osad on olnud vanurid, kes olidki juba lahkumas ja said nakkuse. Osad võib-olla tõesti nakatusid ja surid Covid-19 viirusesse. Põhjuseid on väga palju, aga seda analüüsi ei ole,» leidis ta. Lisaks oli Kalikova ametist lahkuva valitsust nõustava teadusnõukoja tehtud töö suhtes kriitiline.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Piirsalu: kuritegevusega on Afganistanis «finito», Taliban lõi nädalaga korra majja (1) Postimehe ajakirjanik Jaanus Piirsalu ja fotoreporter Erik Prozes veetsid Talibani võimu all olevas Afganistanis kümme päeva. Äsja koju saabunud Piirsalu väitis, et lihtrahvas pigem toetab Talibani võimu, sest eelmine režiim oli läbi ja lõhki korrumpeerunud. Lisaks ei ole enam pidevat sõja- ja kuritegevust. «Seda kinnitasid küll kõik, et kuritegevusega on täiesti «finito»,» sõnas ta Postimehe otsesaates.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Paloma Krõõt Tupay: pandeemia on toonud esile riigikogu nõrkuse (4) Tartu Ülikooli riigiõiguse õppejõud Paloma Krõõt Tupay nentis Postimehe otsesaates, et tänaseni on riik pandeemia tingimustes toiminud, aga kahjuks on tulnud esile riigikogu nõrkus. «See ei ole tegelikult uus probleem. Aga mida on nüüd juba kahe aasta jooksul teinud riigikogu? Seda kriisi on puhtalt juhtinud valitsus ja vahest käiakse riigikogu (oma tegevusest - toim) informeerimas,» märkis ta.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Terras: Biden andis Putinile täpselt seda, mida ta soovis (5) Euroopa Parlamendi liikmed Urmas Paet ja Riho Terras kritiseerisid Postimehe otsesaates ootamatult toimunud USA president Joe Bideni ja Venemaa liidri Vladimir Putini kohtumist. Külaliste hinnangul on kohtumise sisust tulnud väga segased sõnumid. «Esiteks möödus see jutuajamine minu hinnangul liiga lõbusas õhkkonnas. Kui sa räägid diktaatoriga, siis ei tohiks soodsat ja positiivset meeleolu tekitada,» arvas Terras.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Marko Allikson: elektrihinna eest vastutab valitsus ja olemasolu eest Elering (9) OÜ Baltic Energy Partners juhatuse liige Marko Allikson tõdes Postimehe otsesaates, et tänased kõrged elektrihinnad on paljuski ka poliitiliste valikute küsimus. «Teoreetiline võimalus, et tuled kustuvad, on alati olemas. Selle eest vastutab otseselt Elering, et varustuskindlus ehk elekter kui selline oleks olemas. Kui räägime elektrihinna suurusest, siis selline koht on reeglina poliitika pärusmaa,» märkis ta.
OTSE POSTIMEHEST ⟩ Inimõiguste Instituudi juht Hansen: sundvaktsineerimine võib ohustada arstieetikanõudeid (20) Inimõiguste Instituudi juhatuse esimees Vootele Hansen tõdes Postimehe otsesaates, et Maailma Arstide Liidu koostatud (aastal 1947) eetikanõuded võivad sattuda ohtu. «Teatud määral satub ohtu. Üldjuhul ei tehta meditsiinilisi toiminguid millega inimene nõus ei ole. Samas ma ei kujuta ette olukorda, kus politsei hakkab inimesi sundkorras arsti juurde viima,» sõnas ta.
Tagasi üles
Back