Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
EESLIINIL ⟩ Taksojuht Repinski: riigikogus on mul igav (16) Kolmapäev, kell on 12.05. Peaministri kohuseid täitev Jaak Aab annab riigikogu ees aru koroona kiirtestide hankest. Riigikogu liige Martin Repinskit see aga ei huvita. Tema on jalga tõmmanud autosõiduks spetsiaalsed jalanõud, pesnud puhtaks enda kõrgklassi Škoda ja viinud kliendi Piritale. «Võib öelda, et mul on seal (riigikogus - S.P) igav jah,» ütleb taksojuht Repinski. Kuidas jääb 4300-eurose kuupalgaga rahvasaadikul põhitöö kõrvalt aega nädalas 80 tundi taksot sõita? Vaata allolevast videost, kuidas ja miks sai poliitikust taksojuht.
Lühidokk ⟩ Elu pärast lõppu: millal sa viimati oma naabrimeest nägid? (1) Surm on elu osa – kipume seda lihtsat tõde unustama. Ja nii võib kõik sellega seonduv meid šokeerida niivõrd, et lähedase surma korral kadunukesest maha jäänud olmetoimetustega me nii lihtsalt toime ei tule. Õnneks on aga inimesi, kes surmajärgse koristamise ees risti ette ei löö: see on lugu ametimehest Indrekust, kes raadiostuudios nuppude keeramise asemel eelistab surnud inimeste kodudest alles jäänut kokku korjata. Et uued inimesed saaks seal oma elu alustada.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
EESLIINIL ⟩ Elukunstnik Balti jaamas: milleks minna tööle, kui riik maksab mul kõik kinni? Mõttekoja Praxis analüüsi järgi lisandub lähiajal iga kuu tuhandeid inimesi, kellel puudub igasugune sissetulek. Samal ajal käib kinnisvaraturul aga selline möll, et keskpank on valmis vajadusel eluasemelaenude andmise tingimusi karmistama. Kuidas on olukord inimeste endi hinnangul? Kas eestlased ägavad suurte säästude all või puhub neil taskutes tuul? Et veidi paremini hetkeolukorrast aru saada, viisime Balti jaamas läbi tänavaküsitluse. Vaata videoloost, kuidas koroona-aasta inimeste rahakotile on mõjunud!
VIDEO ⟩ Pöörane sõim EKRE rongkäigul: iga minu tapetud siga on rohkem väärt kui sina (186) EKRE antipaatia ajakirjanduse suhtes pole ilmselt poliitikat jälgivate inimeste jaoks mingi üllatus. Et mõista, kust see alguse on saanud ja kuidas seda muuta, kutsusime eksperimendi korras vahemeheks konservatiivse rahvaerakonna saadiku Peeter Ernitsa. Sellest käigust hoolimata möödus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna tõrvikurongkäik meie jaoks pööraselt: oma negatiivset suhtumist peaministri, aga ka ajakirjaniku suhtes väljendati pretsedenditul moel. Loobitud sõnad olid niivõrd kurjad, et suur osa nendest trükimusta ei kannata.
VIDEO ⟩ Jõgede ääres käivad kalamarja nimel tõsised spioonimängud (15) Luure- ja vastuluure, rehvide läbitorkamised, varahommikused ja hilisöised varitsused – just selline spioonimäng käib sügiseti Eesti jõgede ääres kahe seltskonna, kalakaitse ja röövpüüdjate vahel. Miks? Kogu loo keskmes on punane kuld ehk kalamari – tõeline delikatess, mis krõbedast hinnast hoolimata traditsiooniliselt eestlaste peolauale kuulunud. Kalakaitsjatele on see munarakkude kogum, kust sünnivad Eesti jõgedesse uued kalad, organiseerunud röövpüüdjatele lihtne teenimisvõimalus – poole tunniga on võimalik teenida sadu eurosid.
Ohtlik trepp linna ei huvita (45) Oli tore suvepäev, päike paistis ja teed olid mõnusad. Tallinlane Martin Ligema otsustas minna seda nautima koos oma kaherattalisega. Jalgratas on tal uhke: maastikul sõitmiseks mõeldud ees- ja tagavedrustusega Scott Genius, mille hind küündib uuena ostes 4000 euroni. Ta tõmbas pähe kiivri ja pani põlvedele kaitsmed, kuid vahel ei piisa sellestki. Kukkumine ootamatust trepist Pärnu maantee viaduktil viis mehe noa alla. Ta ei tea, kas ta kunagi endist viisi kõndidagi saab.
POSTIMEHE METSASARI ⟩ Ellujäämiseks peab uus harvester ööpäev läbi huugama (42) Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) nõuab, et suuremahulisi lageraieid tehtaks riigimetsas uute, maksimaalselt kolme aasta vanuste harvesteridega. Metsatöid tegevatele firmadele, kes soovivad riigihangetes osaleda, tähendab see, et nad peavad vähemalt iga kolme aasta tagant soetama uue masina. Kuid masin on kallis: kvaliteetne, parima tehnikaga langetustraktor maksab koos käibemaksuga ligi pool miljonit eurot. Väiksemad tegijad, kellel piisavalt kapitali pole, jäävad riigimetsa lageraietest automaatselt eemale.
Tagasi üles
Back