Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
OTSE ELOGA ⟩ Vaktsineerimata inimene haiglas on sama ohtlik kui purjus juht roolis (35) Lääne-Tallinna keskhaigla kirugiakliiniku juhataja Andres Korki sõnul on tänaseks koroonakolded 14 haiglas ja enamiku neist on põhjustanud vaktsineerimata inimesed. «Viimane selline kõige drastilisem juhtum oli see, kui (mitte Covid-19) intensiivravipalatis kolmandal päeval andis antivaktserist inimene positiivse testi. Ta nakatas nelja inimest, kes seal palatis olid. Tema ise ja kolm neist surid. Kas me tahame sellist asja? Kes vastutab?» küsib dr Andres Kork.
Erisaade ⟩ Otse Eloga: 27 aastat Estonia hukust. Mida arvata Rootsi huvigrupi väitest, et laeval võis kärgatada plahvatus? (18) Täna möödub Estonia katastroofist 27 aastat. Laevavraki asukohas on käimas nii riiklik kui ka erauurimine. Täna plahvatas veel üks uudispomm. Norra juhtivad teadlased teatasid Stockholmis toimunud pressikonverentsil, et visiir tuli laevalt eest ära plahvatuse tulemusena. Kuidas sellesse infosse suhtuda, sest varasema ametliku uurimisraporti järgi uppus parvalev Estonia, kuna visiiri lukud olid nõrgad ja seetõttu purunesid need suure tormi tõttu?
Otse Eloga ⟩ Tanel Kiik: mul ei ole plaanis tagasi astuda (21) Tanel Kiik ütles tänases saates, et ta ei plaani tagasi astuda. «Kõige hullem, mis me teha saame, on teha sellest Tanel Kiige eraprojekt. Minu tagasiastumine ei tõsta vaktsineerimisprotsenti ja rohkem rõõmustaksid sellest vaktsineerimisvastased,» ütles Tanel Kiik. Täna oleks pidanud valitsuse poolt seatud eesmärgi järgi olema vaktsineeritud 70% täisealistest elanikkonnast. See eesmärk jäi täitmata ja opositsioon nõuab tervise- ja tööminister Tanel Kiige tagasiastumist.
Otse Eloga ⟩ Kurm: Kui valitsus lubadusi ei täida, on inimestel õigus ise samme astuda (2) Miks on Estonial hukkunute lähedased käivitanud laevavraki paralleeluurimise? Kas ja miks ei usaldata valitsuse poolt ellu kutsutud uurimist? Kui palju maksab ekspeditsioon ja kust tuleb raha? Kas hauarahulepingu lõpetamine põhjanaabritega avas võimaluste akna kõigil soovijatel Estoniat uurima minna? Estonial hukkunute lähedased on otsustanud ise korraldada ekspeditsiooni laevavrakile, et leida vastused küsimustele, mis neid on vaevanud viimased 27 aastat. Uues Postimehe saatesarjas «Otse Eloga» kajastab saatejuht Elo Mõttus-Leppik Eesti ühiskonda ja poliitmaastikku raputavaid sündmusi.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Tagasi üles
Back