VABA AKADEEMIA Hardo Pajula: «Korporatiiv- ja kontrakultuur» (2)

Eveliis Mee
, Postimees TV toimetaja
Copy

Selle nädala reedel, 14. juulil peab Vabas Akadeemias avaliku loengu Hardo Pajula, kes tutvustab oma ettekannet nii: «Ma ei uskunud, et mu ideed võiksid mu eluajal olulises poliitilises kampaanias kõlapinda omada,» kirjutas kuu aega tagasi oma meililistis Charles Eisenstein, kui teatas oma liitumisest Robert F. Kennedy valimistiimiga.

Eesti lugejatele on Charles Eisensteini ideed tuttavad tema 2021. aastal Swedbanki sarjas ilmunud raamatust «Kliima. Uus lugu». Minu jaoks on Eisensteini minek poliitikasse märk sellest, et kontrakultuur on Kennedy valimiskampaanias poliitilisse peavoolu välja murdmas. See on märkimisväärne sündmus, mis väärib eraldi loengut."

Loeng toimub 14. juulil kell 18.15 Tartu Jakobi Kultuurikojas (Jakobi 41).

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Varasemaid Vaba Akadeemia loenguid on võimalik järele vaadata Postimees TV-st.

Märksõnad

Tagasi üles