Video ⟩ Kunst sinu ümber. Kunstnik Maria Kapajeva: «Emaks saamine on valik, mitte elementaarsus» (3) Maria Kapajeva looming on ühiskondlike valupunktidega dialoogi astuv ja tema teosed kõnetavad oma igapäevasuses meid kõiki. Temaatika, mida Kapajeva oma teostes lahkab, on eri vanuses naiste ühiskondlikud rollid ja neid ümbritsevad kinnistunud arusaamad. Külastasime Kapajevat tema vastavatud näitusel «Kui maailm õhku lendab, loodan lahkuda tantsides» Tallinna Kunstihoone galeriis. Näitusest tõukudes küsisime, kuidas suhestub poliitiliselt aktuaalsete teemadega pikalt Suurbritannias elanud ja äsja Eestisse naasnud kunstnik.
Kontsert Emajõel ära ei jäänud, ära jäänud laulud kõlasid Sisevete Saatkonna katusel Tuntud ooperi- ja operetilauljaid esitasid Tartu linna päeva õhtul Emajõel palasid paljudest etendustest, kontsertidest ja proovidestki, mis kevadel plaanis olid, aga ära jäid. Kuigi päeva teisel poolel alanud vihmasadu oli kohati nii tihe, et tekkis hirm, viimaks jääb lodjakontsert ära, õnneks nii ei läinud. Üle poolteise tunni kestnud aariate ja duettide ning lihtsalt väga ilusate laulude kontsert leidis vihmahoogudest hoolimata aset Sisevete Saatkonnas, lodi tühjalt kõrval loksumas.
Suur lugu
Näitleja Karl Robert Saaremäe: mulle tundub, et ma praegu juba põen keskeakriisi! Näitleja Karl Robert Saaremäele (28) tähendas eriolukord sama mida ametikaaslastele – etendused, mida pikalt ette valmistatud, jäid lihtsalt ära. Kuid filmis «Talve» Oskar Joosepi poeg Tootsina tuntuks saanud Robi ei langenud masendusse, selle asemel sõitis ta isa, samuti näitleja Üllar Saaremäe juurde maale, veetis aega kaksikutest pisiõdedega ja luges lastele Instagramis muinasjutte ette, ikka särav naeratus näol.
Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega Uku Sepsivart on kunstnik, kes on ilmselt endalegi ootamatult sattunud tegelema praegu maailma kunstis ülimalt trendika teemaga: looduse, loomade ja inimese vaheliste suhetega. Tegelikult tundub Uku aga olevat viimane inimene, kellega trendidest rääkida. Tema teosed on tihti valminud koostöös mõne looma, näiteks mesilaste või lindudega, ning tema elutempogi kulgeb pigem mõtlikus ja rahulikus tempos, mitte suurlinlikult ühest kohast teise joostes. Rääkisime Ukuga kunstnikuks saamisest, puukidest ja Eesti metsadest.
Tagasi üles
Back