Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Vaata, mida Juku-Kalle Raid Narva linnapeale Katri Raikile süüa tegi Narva linnapea Katri Raik on endale üürinud suvila Narva-Jõesuus, mis on teadagi üks populaarsemaid peesitamiskohti. Mitte ainult eestlaste jaoks, läbi aegade on siin ennast merevette kastmas käinud ka Vene eliit. Eesti pikima liivarannaga – seda koguni umbes 14 kilomeetrit – linn on tõepoolest nagu magnet. Katri suvila on sõbralik ja avatud: pidevalt voorivad siia ta arvukad sõbrad. Juku-Kalle Raid läks Katrile külla koos veinis marineeritud vähkidega ning kostitas linnapead tõelise piduroaga. Koos toitu mekkides rääkis Katri Raik Narva elust olust, inimestest ning sealsest krutskeid täis poliitikast.
Vaata, kuidas Narva linnapea Katri Raik Juku-Kalle Raidile üle jõe ujunud armunutest pajatab Narva jõgi on Eesti veemahukaim ning eraldab kaht täiesti vastanduvat tsivilisatsiooni – Vene ning Euroopa oma. Juba 19. sajandi lõpul sõitis Narva ja Narva-Jõesuu vahet aurulaev, mis oli toona selle 15 kilomeetri pikkuse vahemaa katmiseks märksa mugavam sõiduriist kui logisev ning kolisev hobuvanker tolmusel teel. Laev käis kahe linna vahet sajandi jagu – ning liiklus seiskus pisut enam kui paarkümmend aastat tagasi.
Suur lugu
Nädala intervjuu. Uku Uusberg soovitab vaadata üksteisele silma (1) Kui pakun Uku Uusbergiga kohtumise kohaks Salme kultuurikeskuse, siis tunnen, et Tallinna Linnateatri tulevane peanäitejuht jääb korraks mõttesse. Kas on kohane minna just sinna poseerima ja juttu rääkima enne ametlikult ametisse astumist, käib tal peast läbi – on ju juunini selle maja peremehed Elmo Nüganen ja Raivo Põldmaa. «Mõtlesin, et kohtan siin kindlasti linnateatris töötavaid inimesi, ning äkki on vara veel, aga siis tuli see tunne, mille pealt on kogu see minek, usk, et kõik on õige. Ma ei karda neid inimesi, vastupidi, ootan väga siia tulekut, nendega koos töötamist,» põhjendab Uusberg hetkelist kõhklemist. Tegelikult pole Salme keskus sümboolse väärtusega mitte ainult Tallinna Linnateatrile – oli see maja ju esimeseks koduks Panso loodud teatrile –, vaid ka Uku Uusbergile endale. «Alustasin just siin sinilinnu püüdmist,» ütleb Uusberg. «Toompeal oli remont ja esimesed neli kuud toimus õpe siin, tollal üldse mitte nii välja arendatud Põhja-Tallinnas. Nii et uks professionaalsesse teatrimaailma ongi minul Salme kultuurikeskuses.»
Tagasi üles
Back