Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Ajakiri Gramophone märgib juba 41. korda ära aasta parimad klassikalise muusika salvestused ja sel korral on «võistlustules» ka eestlasi. Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul pööratakse Eestile sellel aastal suuremat tähelepanu. Sel erilisel puhul on kodupublikul võimalik osa saada Gramophone’i galast, kus teiste hulgas astuvad üles ERSO ning Kristjan ja Neeme Järvi.

Kristjan Järvi. / Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Otse Londoni Covent Gardeni lähistelt eetrisse minevat muusikaga täidetud õhtut on medici.tv vahendusel võimalik Postimehest jälgida juba neljapäeval alates kella 20.30st.

13. septembri õhtul antakse muuhulgas üle aasta plaadi, orkestri ja artisti auhinnad ning elutööpreemia. Huvilistele on ilmselt juba teada, et Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Kaspars Putniņš hinnati parimaks koorimuusika kategoorias plaadiga «PÄRT Magnificat & Nunc dimittis. SCHNITTKE Psalms of Repentance». Gramophone’i hinnangul on plaadi puhul tegu «saavutusega, mis toob välja kõik emotsionaalsed ja spirituaalsed nüansid maksmata lõivu tehnilisele täiuslikkusele».

Gramophone’i gala algab Jaan Räätsa kontserdiga kammerorkestrile, op 16, aga kõlab ka Sibeliuse, Vähi, Elleri ja Straussi muusikat. Lisaks eestlastele on laval muuhulgas pianist James Bailleu ja metsosopran Marianne Crebassa.

Lisaks otseülekandele toob Postimehe reporter teieni värskeid muljeid ka kohapealt.

Gramophone'i gala ja auhindade kohta leiab rohkem infot siit. 1923. aastast ilmuv Gramophone on üks tuntumaid klassikalisele muusikale keskenduvaid ajakirju. Auhindu on välja antud juba 1977. aastast alates ning mullu jõudis medici.tv otseülekanne pidulikust õhtust rohkem kui 65 000 inimeseni 180s riigis.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad