Mikuláš Dzurinda: mulle meeldivad liberalism ja progress, kuid traditsioone tuleb ka kaitsta (1) Kuidas tagantjärele hinnata 1989-1991. aastate sündmusi Euroopas? Milliseid reforme on Euroopale vaja tänapäeval, kui oleme elanud üle majanduskriisi, migratsioonilaine ja Covid-19? Kuidas mõista Euroopa Liidu välispoliitikat? 30 aasta taguseid sündmusi meenutab ja tänapäeva Euroopa poliitikat analüüsib endine Slovakkia peaminister Mikuláš Dzurinda, keda intervjueerib Sergei Metlev.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Mihkelson olukorrast Ukraina piiril: kui püss on seinal, siis ühes vaatuses peab ta pauku tegema (2) Olukord Ukraina idapiiril muutub aina pingelisemaks. Kui Ukraina väitel on Venemaa olukorda riigi idaosas sihilikult pingestanud ja vägede liigutamine on kaasa toonud kuuldused sõja hoogustumisest, siis Kremli eesmärgid on esialgu selgu­setud. Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles Postimehe otsesaates, et Venemaa presidendi Vladimir Putini otsustes on suurim taganttõukaja kunagise Vene impeeriumi mõjujõu taastamine.
Katkuaeg mariachi-rütmis. Ei mingit sulgemist: Mehhiko on otsustanud elada täiel rinnal! (6) Surm on Mehhikos igal pool. Tumepunase hõlstiga vikatimees ehmatab möödujat väikese maanteeäärse kabeli seinal, ülesmukitud luukere kõlgutab jalgu Mexico City ajaloolise linnasüdame välikohvikus ning sätendavad kolbad ehivad T-särke, mida päike rauges pärastlõunakuumuses turgudel innukalt pleegitab. Käibetarkus tõlgib selle kolbakultuse ära nii: mehhiklased tahavad uskuda, et lahkunute pärast ei tasu ülemäära nutta, kuna teises ilmas võib ees oodata rohkem õnne kui siinses. Kuid koroonapandeemia aegu on surm Mehhikos kohal ka teisel, nähtamatul kujul.
BLOGI, FOTOD JA VIDEO ⟩ Joe Biden kinnitati Ameerika Ühendriikide 46. presidendiks (167) USA presidendi Donald Trumpi poolehoidjad jooksid kolmapäeval tormi kongressi ühisistungile, kuhu mõlemad kojad olid kogunenud demokraat Joe Bideni valimisvõitu kinnitama. Trump oli eelnevalt Valge Maja juures oma toetajate meeleavaldusel esinedes öelnud, et ei tunnista kunagi kaotust presidendivalimistel. «Me ei anna kunagi alla. Me ei tunnista kunagi kaotust,» ütles Trump juubeldavale rahvahulgale. «Me peatame selle varguse.» Sellest olenemata kinnitati peale mässu ametlikult Joe Biden Ameerika Ühendriikide 46. presidendiks.
Tagasi üles
Back