MIS UUDIST? Säm: Eesti räpipeod ei ole Diddy stiilis peod

«Mis uudist?» saates oli esmaspäeval külas räppar Säm, kes kommenteeris viimaseid uudiseid ja päevapoliitikat. Saade oli Postimehe veebis otse-eetris kell 11. 

Sämil tuleb neljapäeval välja uus album. «Kaks aastat olen töötanud selle kallal,» lausus Säm. Albumit saab kuulata igalt voogdastusplatvormilt.  

Kui palju laule uuelt plaadilt välja jäi? «Oli pikk vaidlus mänedžeriga, aga lõpuks kukkus välja kaks lugu albumilt. Aga albumil on 15 lugu ning pärast tuleb veel üks üllatus,» vastas Säm. 

Albumi esimese loo nimi on «Tõusnud tuhast» ning selle sõnum on, et Eestis ei tehta piisavalt muusikat. «Ma kindlasti ületan keskmist, annan aastas välja 5–6 lugu. Aga kui vaatad popartiste, kes suudavadki ära elatuda, kui lasevad aastas ühe või kaks lugu välja. Ma saan aru, et see võib-olla on neile piisav ja strateegiline löök äris, kuid paratamatult loomeinimesena tahaks kuulata või saada rohkem muusikat,» kirjeldas Säm. 

Normet märkis, et Spotify juht ütleb muusikutele, et tehke lihtsalt rohkem muusikat. «Kui saaks võib-olla kuhugi parteisse hüpata, siis jah võib-olla seal, et looge rohkem ja tehke rohkem. Minu arvates annab see ka kultuurile rohkem juurde,» selgitas Säm. 

Postimehe kultuuritoimetus avaldas esmaspäval loo «Räppar Diddy on vanglas jätkanud kuritegelikku tegevust». Säm märkis, et pätt jääb pätiks ning talle ei tundu, et süüdistused oleksid täiesti alusetud. «Kindlasti  on midagi seal sahkerdatud ja ma ei kujuta ette, kui ma vaatan neid vahepeal eetris olnud lugusid – kuidas inimesed on suutelised selliseid asju korda saatma,» nentis muusik.

Küsimus, millised on Eesti räpipeod, ajas ta naerma. «No kindlasti ei ole need sellised nagu Diddy peod, kus kõik kannavad valget... Eestis on pigem rahulikud. Mina, kuigi olen 23-aastane, olen suhteliselt rahulik. Kuigi võiks eeldada, et ma käin pidudel päris palju. Kui ma käisin Kaitseväes ära, siis peale seda ma nautisin suve täiega, käisin väljas, nagu noor inimene peaks sotsialiseeruma. Aga nüüd on kuidagi rahulik, eriti sügisel, tahaks ju kodus pikutada ja vaadata Netflixi,» vastas Säm. 

Kas öösel peolt koju läheb muusik kell kaks või varahommikul kell neli? «Mina väärtustan nii väga und. Isegi minu jaoks on vahe, kas sa lähed kell neli või kell kaks magama. Minu sügav uni on kella ühe ja kolme vahel,» rääkis Säm. On ka esinemisi, mis lõppevad kell neli hommikul, siis tuleb sõita sealt veel koju, vahel ka sõber ka ära viia, siis jõuadki kell seitse hommikul koju. «See ajab unerežiimi tuksi. Nii et pidude korraldajatele: pange esinejad varem esinema,» rääkis Säm. 

Laupäeval kandis Netflix üle Mike Tysoni ja Jake Pauli poksimatši. Ülipika pausi järel ringi naasnud Mike Tyson sai 31 aastat nooremalt rivaalilt sugeda. Säm matši otse ei vaadanud, kuid vaatas hommikul järele. «Kui sa kuuled legendaarse Mike Tysoni nime ning ta poksib üle mitmekümne aasta uuesti, siis paljud elavad kaasa just legendile. Siin oli lõpptulemus kurb, sest nagu näha, siis ole nii legendaarne kui tahes, siis vanus mõjub ja seal liigub paremini noor inimene. Aga lõpuks on see kõik rahateenimine. Üks šõu minu jaoks, vähemalt nii ma näen seda. Mõlemad said panna taskusse kümneid miljoneid dollareid. Ma ei taha küll spekulatsiooni sattuda, aga ma ei imestaks ka, kui see asi on raund raundi haaval kokku mätsitud,» rääkis Säm. 

Sämi investeerimishuvist ning sellest, kuhu ta oma raha on investeerinud, saate kuulata saatest. Lisaks pikemalt ka tema arutlust teemal, kas sotsiaalmeedia on noortele kahjulik või hoopis kasulik. 

Tagasi üles