ÜTI teadusseminar ⟩ Haridus – uus või vana poliitiline lõhe? Eesti heaolupoliitikate arengud ja neid kujundavad arvamused võrdlevas vaates

Mariliis Maripuu
, Postimees TV toimetaja
Copy
Triin Lauri
Triin Lauri Foto: Tallinna ülikool

Haridus on inimese elukaare oluline kujundaja ja eestlased on teada-tuntud oma kõrge haridususu poolest. Samas kaldume hariduse võimalusi ühiskondlike probleemide lahendamisel üle hindama, teadvustamata, et ebavõrdses keskkonnas toodavad haridusinvesteeringud kihistumist pigem juurde. On isegi arvatud, et haridusest on nüüdsel ajal kujunemas olulisim poliitiline lõhe ning inimese haridustaseme põhjal saab hõlpsalt tema poliitilisi eelistusi seletada.

Millised on Eesti haridus- ja heaolupoliitika ebavõrdsusmustrid ning neid kujundavad eelistused? Kas hariduseelistused on pigem tulevikusoovide või kehtiva poliitika peegeldus? Mil määral sõltuvad meie poliitikaeelistused taustast ja mil määral laiematest väärtushinnangutest ja uskumustest?

Arutelu lähtub peagi lõppevast järeldoktori projektist EduPolB3, aga ka sellele eelnevalt ja tulevikus ilmuvatest artiklitest ja raamatupeatükkidest.

Ettekandja: avaliku poliitika dotsent Triin Lauri.

Modereerib: Peeter Selg, valitsemise ja poliitikaanalüüsi professor, ÜTI teaduskolleegiumi esimees.

Diskuteerivad: Laura Kirss, HTMi teadusnõunik, ja Mihkel Solvak, TÜ Skytte poliitikauuringute instituut, kaasprofessor.

Seminar toimub eesti keeles ja hübriidvormis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles