Krimmi poolsaarest läänes Odessa suunas on Vene väed jõudnud välja Mõkolajivi linnani. «Samas käivad ka Hersonis lahingud. Hersoni poolsaarel on veel Ukraina vägesid, kes osutavad vastupanu, aga peab arvestama, et ka selles suunas on Venemaal võimalik jätkata pealetungi Odessa poole,» kirjeldas Kunnas.
Reservohvitseri hinnangul on Vene väed Krimmi suunalt ka teise ešeloni lahingusse viinud ja reserve neil veel jagub. «Mariupoli suunda pean ma ohtlikuks, sest neil on võimekust sooritada seal läbimurre. Mis Putini käes, see Putini kõhus,» lausus ta.
Probleemne on Kunnase hinnangul ka see, et kui Krimmi maismaaühendus Venemaaga peaks saama teoks, siis pärast rahu sõlmimist on selle territooriumi üle raske läbi rääkida.
Saatejuhi küsimusele, miks on Vene väed edukad olnud just riigi lõunaosas, vastas kolonelleitnant, et Krimmi poolsaare maakitsuselt õnnestus Vene vägedel kohe esimese sõjapäeva hommikul suhteliselt lihtsalt läbi murda ning nad pääsesid riigi lõunaosas hargnema. «Ukrainlastel ei ole lihtsalt selle suure ala kohta piisavalt vägesid. Ukraina vägede põhiline koondumispiirkond on olnud Donbassi grupeeringu juures. Mujal on neil vägesid olnud suhteliselt vähe,» selgitas ta.
Kokkuvõttes tekitab Kunnase hinnangul kõige rohkem muret just invasiooni lõunasuund, kus võib olukord ühe või kahe ööpäeva jooksul muutuda kriitiliseks. «Mujal on olukord suhteliselt stabiilne,» lausus ta.
Vene vägede pealetungi kõige suuremaks taktikaliseks veaks nimetab sõjaväelane logistilisi probleeme. «Vene vägede logistika ei pruugi igal pool toimida,» sõnas ta.