«Õhtu!» Merle Palmiste ja Jan Uuspõld meenutavad lõbusaid seiku «Eesti matusest»

Õhtu!
Copy

«Õhtu!» saates käisid külas näitlejad Jan Uuspõld ja Merle Palmiste, rääkimas uuest Eesti filmist «Eesti matus», mis jõuab esimese kodumaise filmina kinodesse juba 4. juunil. Mõlemad näitlejad on 18 aastat mänginud ka filmi aluseks olevas etenduses.

Andrus Kivirähki samanimelise näidendi ainetel valminud «Eesti matus» on ootamatutest ning pöörastest olukordadest pungil kodumaine komöödiafilm. Naerutavate ja samas ka mõtlemapanevate sündmuste keerises lähevad lootusetult segi pulmad ja peied ning eestlaste rahvuskonservatiivne maailmavaade põrkub liberaalsete euroopalike väärtustega.

Matustele on kokku sõitnud kirev seltskond sugulasi ja tuttavaid ning nagu eestlastele omane, kisub kurb sündmus õhtu arenedes vägisi koomiliseks. Õhku kerkivad eestlastele ürgomased vaidlused, mis võtavad sündmuste arenedes lausa hüperboolseid mõõtmeid, tekitades arusaamatusi ka Andrese ja Lee suhtes.

Filmilugu rullub lahti, kui noor kaubanduskeskustes pensionikindlustusi müüv Andres tutvub tööpostil mustanahalise tüdrukuga ja armub. Andrese uus armastatu Lee osutub aga vabameelseks maailmaränduriks, kellele eestlaste mammonaorjus ja töökultus arusaamatuks jäävad. Naiivsete unistuste tuules otsustavad noored minna laia ilma õnne otsima. Ootamatult peab aga Andres minema oma vanaisa matustele ning pahaaimamatult võtab ta sinna ka Lee kaasa.

Rene Vilbre lavastatud filmis mängivad Jan Uuspõld, Ago Anderson, Merle Palmiste, Tambet Tuisk, Hilje Murel, Peeter Oja, Sandra Ashilevi, Markus Habakukk ja Anna Sergejeva.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles