Võru andis küll lahingu, kuid favoriit asus finaalseeriat juhtima
Järelvaadatav

Naiste Meistriliiga on jõudnud kulminatsioonini, kui pidamata on veel finaal- ja pronksmedaliseeria. Vastuse saab küsimus, kas tänavusel hooajal kaks tiitli võitnud TalTech/Tradehouse lisab auhinnakappi ka kolmanda või suudab Famila/Võru Võrkpalliklubi serveerida üllatuse. Finaalseeria esimese mängu keerutas enda kasuks ikkagi TalTech, kes alistas Võru pingelises kohtumises 3:1 (27:25, 21:25, 25:11, 25:16).

TalTechi rünnak tugines selgelt Kadi Kullerkanni peale, kes tõi lõpuks 19 punkti (+10). Teda toetasid veel Nette Peit 11 (+8), Silvia Pertens 10 (+4) silmaga. Võru edukaimana tõi Eliise Hollas 14 silma (+11) ning Mari-Liis Graumann toetas teda 13 punktiga (+5).

Enne mängu:

Kolme võiduni mängitavas finaalseerias lähevad vastamisi põhiturniiri parim TalTech/Tradehouse ja põhiturniiri kolmandana lõpetanud Famila/Võru Võrkpalliklubi.

Nimetatud naiskondade teed on tänavusel hooajal ristunud neljal korral – Meistriliiga põhiturniiril jäid võrulannad alla 0:3 ja 1:3 tulemusega, Eesti karikavõistluste poolfinaalseerias kaotas Võru esindus kahel korral 0:3 resultaadiga.

Võru naiskonna peatreener Raivo Jeenase sõnul sai Meistriliiga poolfinaalseerias määravaks suurem kogemustepagas. «Poolfinaalis tõid edu kogemused ja vaimne meelekindlus,» rääkis Jeenas. Juhendaja rõhutab, et finaalseerias on võrulannadel vaid võita: «finaalis on iga võidetud punkt kuldne, iga kaotatud punkt hõbedane.»

Finaalseeria esimene vaatus on kavas laupäeval kell 14 TalTechi Spordihoones, uuesti kohtutakse 7. aprillil kell 18 Võru Spordikeskuses. Kõikidele finaalseeria mängudele saab kaasa elada Postimehe vahendusel.

Viimati oli Võru naiskond kahe parema hulgas esindatud 2013. aastal, kui Viljandi Metalli järel teeniti hõbemedal. 2014. aastal tulid võrulannad kolmandaks.

Tagasi üles
Back