Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Esmaspäevases saates «Hommik!» oli külaliseks ajaloolane David Vseviov, kellega rääkisime vabadusest. 

Viimastel päevadel on nii Eestis kui ka mujal juhtunud asju, mis tahes tahtmatult panevad küsima, mis toimub. Meie oma meeleavaldused, kus teistsuguseid häbimärgistatakse ja Prantsusmaa tänavatel toimuv. Neid näiteid on palju ja see tekitab hirmu. Ajaloolase Vseviovi sõnul on inimesi kuidagi pseudoprobleemidega hullutatud ja see on kurb.

Meil on palju inimesi, kes hirmutavad teisi EKRE-ga, kes tulevad kohe ja hakkavad kõiki välja saatma. "Võtame ühe konkreetse näite. See õnnetu Viljandi mees, kelle peksid kolm kaaki läbi. Kas ta oleks õnnelikum, kui need kaagid oleksid mustanahalised. No ma kahtlen siiralt, et ta rõõmustaks selle üle. Vabadus tähendabki seda, et me elame riigis, kus keegi meist ei saa peksa. Olenemata sellest, kes see peksja on," rääkis Vseviov. Reageerima peame me täpselt ühtemoodi, sest pole oluline, milline on konkreetselt peksja silmavärv või pikkus. Peame keskenduma peksmisele endale.

Vseviovi sõnul ei saa inimesi võrrelda rahvusluse tasandil ja siis end kellestki paremaks pidada. Peab võrdlema suuruseid, mis on reaalselt mõõdetavad. 

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad