Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Teisipäevases saates «Hommik!» oli külaliseks MTÜ Loomus kommunikatsioonijuht Annika Lepp, kellega rääkisime mürgisest karusnahast. 

Igapäevastes rõivastes, tekstiilides ja jalanõudes leidub mürgiseid kemikaale. Regulatsioonid on Euroopa Liidus müüdava ja toodetud kauba suhtes muutunud karmimaks. Eile avalikustati uuring, kus suurtest Hiina poodidest ostetud kuue karusnahast toote teaduslik analüüs paljastas, et seal on ohtlikus koguses toksilisi kemikaale.

MTÜ Loomus kommunikatsioonijuhi sõnul on tarbijal üsna raske teada või aimata, millised tooted võivad ohtlikud olla. «Euroopa iseenesest on neid regulatsioone natukene parandanud, kuid nagu näha, siis tegelikkuses on see olukord üsna halb,» rääkis Lepp. Väga paljud meil müügil olevad tooted on pärit Hiinast, seega soovitab ta üldse vältida tooteid, kus karusnahka on kasutatud. Mürgisest karusnahast võib tekkida nahaärritus ja mürgid võivad omakorda sattuda vereringesse.

Annika Lepa sõnul tegelevad nad pidevalt sellega, et inimeste teadlikkust tõsta ja samuti pidurdada karusnahafarmide tegevust.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad