VIDEOLUGU Postimees rändas koos pimedatega pealinna tänavatel: reporter eksis ära isegi otse kõndides

Heelia Sillamaa
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põhja-Eesti Pimedate Ühing võttis rahvusvahelise valge kepi päeva puhul ette jalutuskäigu Tondilt Vabaduse väljakule, et juhtida tähelepanu nägemispuudega inimeste tugisüsteemi ja teenuste jätkusuutlikuse vajalikkusele. 

Rännaku käigus peatuti Tallinn-Väike ja Vineeri trammipeatuste juures, et panna sinna tänuplakat rääkivale trammile. Samuti tehti vahepeatus superministeeriumi hoone juures, kus anti üle pöördumine sotsiaalkaitseminister Kaia Ivale.

Postimehe reporter proovis silmaklappe kandes omal nahal järgi, mis raskustega pimedad igapäevaselt Tallinna tänavatel jalutades kokku puutuma peavad.

Kui saatjaga kõndimine suuri probleeme peale ajataju puudumise ei tekitanud, siis üksinda liikumine reporterit soovitud sihtkohta siiski ei viinud. Nii eksis ta vaatamata kätte antud õigele suunale juba paarikümne meetri pärast ära. 

Vaata lähemalt videost! 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles