Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

«Ausalt öeldes jätab külmaks. Ei ole minu teema. Ei lasku nii madalale. Minu asi on rääkida kolme inimese lugu ja rääkida kolme inimese armastuslugu.»

Nii ütleb ärimaailma filmirezissööri töö vastu vahetanud Peeter Rebane «Radarile», kui temalt küsisime, kas ta ei karda oma uue filmi suunas homofoobide raevukaid reaktsioone. Nimelt algasid nädal tagasi Tallinnas Rebase esimese rahvusvahelise mängufimi «Firebird» («Tulilind») võtted.

Sündmused leiavad aset 1970ndatel aastatel Eesti NSV-s Haapsalu õhuväebaasis, kus kolme peategelase – Sergei, Luisa ja Romani - vahel põimub armukolmnurk. Kaks meest, üks naine. Just välja reklaamitud sõnapaar – ohtlik armukolmurk – tõstatas küsimuse, kas tegemist on geifilmiga.

Tallinna ja Londoni vahel resideeruv Rebane räägib tänases «Radaris» nii oma filmist kui ka sellest, mis teda Eesti elu juures häirib. Muuhulgas selgub, et kolmele peaosalise rollile kandideeris 2500 näitlejat üle maailma, kuid kummalisel kombel polnud soovijate hulgas ühtegi eestlast.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad