Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Tänases "Radaris" annavad intervjuu Saksamaa meedias paremradikaalseteks tituleeritud kodanikurühmituste aktivistid, kes mobiliseerisid tuhandeid inimesi Chemnitzis toimunud protestimarssides osalema. Küsime, kas nad on paremekstremistid ja neonatsid, nagu meedia on neid sildistanud, või lihtsalt oma kodumaa tuleviku pärast mures kodanikud?

«Me pole äärmuslased ja ei taha riiki kukutada. Mõni meie vaade on radikaalne, kuigi see pole iseenesest halb,» räägib noorteorganisatsiooni «Identiteedi liikumine» aktivist Daniel Fiß. Teise kodanikuliikumise «Üks protsent» aktivist Volker Zierke leiab, et tänapäeval nimetatakse natsideks väga kergekäeliselt kõiki, kes pagulastesse kriitiliselt suhtuvad.

«Radar» käis külas ka pisikeses Tüüringi liidumaa külakeses restorani ja poodi pidaval Tommy Frenckil, keda on Saksamaa kuulsaimaks neonatsiks nimetatud. Frenck müüb oma poes riideid ja muud kaupa, millel on Natsi-Saksamaad ülistavad metafoorid, sõnumid valge rassi ülemvõimust ja üleskutsed migrantide riigist välja ajamiseks.

«AFD ja parempoolsed poleks nii edukad, kui nad poleks oma strateegiat nii targalt üles ehitanud. Nende eesmärk on luua natsionalistlik riik, kus inimesi lahterdatakse nende päritolu järgi,» kirjeldab Bundestagi SPD fraktsiooni migratsiooninõunik Maximilian Oehl Chemnitzi sündmuste järel Saksamaal toimuvat ühiskondlikku protsessi.

Kas Saksamaal kinnitab aina tugevamalt kanda paremäärmuslus või toimub aastakümneid vasakpoolsete ja tsentristide juhitud riigis poliitilise jõuvahekorra tasakaalustumine, saad kaasa mõelda koos Radariga kell 20.00 Kanal 2 vahendusel.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad