Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Kalev/Cramo korvpallimeeskond kaotas VTB Ühisliigas võõrsil Permi Parmale 74:85. Viiest Ühisliiga mängust on Kalev/Cramo sel hooajal võitnud kolm ja kaotanud kaks.

4600 pealtvaataja ees toimunud mängus mindi poolajapausile kodumeeskonna 37:34 eduseisus. Kolmandal veerandaja võitis Kalev koguni 28:19, mis tähendas, et otsustavale veerandajale läks Kalev vastu omakorda kuuepunktilises eduseisus. Viimast vaatust mängis paremini aga Perm, kes viskas kümne minutiga 29 silma, teenides lõpuks 11-punktilise võidu.

Hooaja esimesed kolm mängu kaotanud Perm sai seega kirja esimese võidu. Kalevil on kirjas kolm võitu ja kaks kaotust ehk liigatabelis langes Tallinna klubi teiselt kohalt neljandaks.

Kalevi resultatiivseimad olid 18 punktiga Aigars Škele ja Kristjan Kitsing. Kyle Vinalesi arvele kogunes 17 silma. Vastaste poolelt säras endine Kalev/Cramo mees Arnett Moultrie 19 punktiga.

Järgmise kohtumise Ühisliigas mängib Kalev 10. novembril, kui kohtub võõrsil Avtodoriga. Seni peetud kolme mänguga pole Avtodor võiduarvet avanud.

Mäng tervikuna järelvaadatav:

Enne mängu (eelvaade Kalevi koduleheküljelt):

Kui veel mõned aastad tagasi kuulusid mõlemad meeskonnad liiga autsaiderite hulka, siis viimaste aastatega on kerkitud meeskondadeks, kes suudavad heal päeval idaliigas kõiki üllatada. Tänavust hooaega alustasid laupäevastest vastastest selgelt paremini kalevlased, kes on järjepanu alistanud nii Nižni Novgorodi, Kaasani Unicsi kui ka Peterburi Zeniidi. Liigatabelis paikneb Kalev/Cramo (3-1) ajalooliselt kõrgel teisel kohal, juhib Moskva oblasti Himki (5-0).

Perm pole Ühisliigas võiduarvet veel avanud, olgugi et meeskonna eelarve on Kalev/Cramost tänavu mitu korda suurem. Avavoorus kaotas Perm 74:89 Moskva CSKA-le, seejärel jäädi 99:105 alla Nižni Novgorodile ja 88:90 Krasnojarski Jenisseile. Võiduta jätkavad lisaks Parmale veel vaid Saraatovi Avtodor ja Minski Tsmoki.

Permi ja Tallinna esiklubid on Ühisliigas kohtunud kuuel korral, neist neli on võitnud Kalev/Cramo. Permi viimane võit pärineb seejuures üle-eelmisest hooajast, mullu oli mõlemas mängus tugevam Eesti meeskond.

Permi mängu veab USA tsenter Arnett Moultrie, kes veel eelmisel hooajal mängis mäletatavasti Kalevis. 28-aastane ja 208-sentimeetrine Moultrie jätkab Permis sealt, kus ta Kalevis pooleli jäi – keskmised näitajad seni 20 punkti ja 9 lauapalli mängu kohta (Kalevis olid vastavad näitajad 19 ja 7).

Moultrie kõrval aitavad Permil skoori kasvatada peamiselt kolm meest: Siim-Sander Vene endine klubikaaslane Nižni Novgorodis, venelane Maksim Grigorjev (keskmiselt 16 p) ning leedukad Adas Juskevicius (15 p, 5 rs) ja Eigirdas Zukauskas (12 p). Lisaks leedukatele mängib Permis baltlastest veel lätlane Mareks Mejeris (6 p, 6 lp). Baltlaste rohkuse üle pole põhjust imestada, sest meeskonda juhendab esimest hooaega 42-aastane leedulane Kazys Maksvytis, kes tüüris kevadel Klaipeda Neptunase Leedu meistrivõistlustel pronksile.

Permi suurimaks tugevuseks võib tänavu pidada nende rohkearvulist kodupublikut. Meeskonna senist ainsat kodumängu Jenisseiga käis vaatamas suisa 5500 inimest.

Kalev/Cramo läheb Permi Parma vastu täiskoosseisus: Sander Raieste, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja, Ryan Richards ja Kyle Vinales.

Kalev/Cramo jaoks on tegu kolmemängulise «välisturnee» esimese vaatusega. Järgmised kohtumised peab Roberts Štelmahersi meeskond 10. novembril Saraatovi Avtodoriga (0-3) ja 17. novembril Krasnodari Lokomotiv-Kubaniga (2-1). Kodus näeb Kalevit Ühisliiga raames väljakul alles kuu aja pärast, 25. novembril, kui kohtutakse Astanaga (1-2).

Loe ja lisa kommentaare