Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Kujuta ette, et lamad voodis, mõtled rahulikult omi mõtteid ja samal ajal töötavad pool miljonit mesilast sinu tervise nimel. Ära karda, mesilastega otsest kontakti ei ole ja nõelamine on välistatud. Sinu ülesandeks on ainult rahulikult olla. 

Tegemist on mesilasteraapiaga, mis on hea nii tervise parandamiseks kui tervise säilitamiseks. Mesilastarudes tegutsevad mesilased eritavad soojust ja lõhna, mis aitavad stabiliseerida vererõhku ja parandada pea vereringet. 

Mesilasteraapiaks on konstrueeritud spetsiaalsed majad, kus mesilastarude ümbrus on hermeetiliselt suletud. Väikeses puumajas on sees lamamisvoodid, mille all asuvad mesilastarud. 

Honey Wolf mesilateraapia maja Toilas. / Foto: Erakogu

Protseduur aitab tervist parandada tänu tekkivale biomagnetväljale. Mesilaste tiibade vibratsioon tekitab hea lõhnade kokteili, mis jõuab inimese organismi ja aitab vabaneda hingamisteedes ja bronhides olevatest mikroobidest. Lisaks aitab protseduur parandada ka verevarustust ja stabiliseerida vererõhku ning annab juurde jõudu ja tugevdab immuunsüsteemi. 

Tekkiv biomagnetväli mõjub hästi ka närvisüsteemile. Patsient võib mesilasteraapias magada 3-4 tundi, mis on võrdne tavalise 8-tunnise ööunega. 

Loodusravikeskuse Honey Wolf tegevjuht Julia Volkova räägib, et kuigi mesilasteraapias otsest kokkupuudet mesilastega ei ole, ei peaks neid hinnalisi putukaid siiski kartma. «Mesilastel on ainult üks elu ja kui ta nõelab ja oma astla inimese kehasse jätab, siis ta sureb ära. Mesilased teavad seda,» rõhutab ta.

Honey Wolf mesilasteraapia maja Toilas. / Foto: Erakogu

Eestis saab mesilasteraapiat proovida näiteks Toilas. Loodusravikeskus Honey Wolf on siinmail esimene ettevõte, kes sellist teraapiat pakub ja võrreldes välismaiste tegijatega muudab kodumaise mesilasteraapia eriliseks see, et kokku on pandud nii inhalaator, mesilaste sumin, mesilasvaha, soojus, akustika kui ka väike vibratsioon. 

Enne protseduuri viiakse läbi konsultatsioon ja teraapia kestab enamasti pool tundi. Inhalaatorit kasutatakse selles vahemikus umbes 10-15 minutit. 

Kuidas mesilasteraapia aitab?

  • Hingamisteede ja bronhide haiguste, astma puhul
  • Vereringe parandamine, madala ja kõrge vererõhu korral
  • Taastab une, leevendab stressi ja depressiooni
  • Infarktijärne taastumine ja ennetamine
  • Südame-veresoonkonna haiguste korral
  • Leevendab valu seljas ja liigestes
  • Immuunsüsteemi tugevdamine ja haiguste ennetamine
  • Tõstab potentsi ja taastab hormoonide tasakaalu
Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad