Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Sloveenias Planica lennumäel peetud meeste suusahüpete hooaja viimasel MK-etapil saavutas võidu tänavune valitseja, jaapanlane Ryoyu Kobayashi, kes lõpetas ühtlasi esimesena ka MK-sarja kokkuvõttes.

22-aastane Kobayashi asus Planicas liidrikohale juba avavoorus näidatud 252-meetrise õhulennu eest. Seejuures püstitas ta kõnealuse sooritusega ka Planica mäerekordi, varasem tippmark kuulus kaks aastat tagasi 251,5 meetri peale maandnud poolaka Kamil Stochi nimele.

Kahe vooru kokkuvõttes teenis Kobayashi 464,9 punkti, edestades kodupubliku lemmikut Domen Prevci (444 punkti) ja sakslast Markus Eisenbichlerit (442,5).

MK-sarja üldarvestuses kogus Kobayashi hooaja jooksul 2085 punkti. Talle järgnesid austerlane Stefan Kraft (1349), poolakad Kamil Stoch (1288), Piotr Zyla (1131) ja Dawid Kubacki (988) ning norralane Robert Johansson (974).

Seejuures kerkis Kobayashi ajaloo esimeseks suusahüppajaks, kes triumfeerinud ühel hooajal nii MK-sarjas, nelja hüppemäe turneel, suusahüppeturneedel Willingen Five, Raw Air ning Planica7 ja samuti MK-sarjas lennumägede arvestuses.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad