Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Siil nimega Bear kaotas stressi tõttu okkad.

FOTO: Mercury Press & Media / Caters News Agency / Scanpix

Inglismaal Shropshire'is tõi Much Wenlocki küla elanik loomakaitsjatele oma aiast leitud ebatavalise looma. Selgus, et tegu oli siiliga, kes oli kaotanud oma okkad.

Siilike sai nimeks Bear ning ta viidi Cuani metsloomapäästekeskusesse, mille juhataja Fran Hill ta oma hoole alla võttis. Hill tegeleb tavaliselt lindude rehabilitatsiooniga, kuid väikest hädalist ta abita jätta ei saanud. Loomapäästja sõnul läks siil tõenäoliselt talveunne lestanakkusega, mis uneperioodil kogu tema keha kattis. Sellest põhjustatud stress tõi aga kaasa okaste kadumise.

Bear peale taastumist.

FOTO: Jamie Ricketts / Caters News Agency / Scanpix

«Oma tööstaaži jooksul olen ma näinud mitmeid kadunud okastega siile, aga Beari juhtum on senistest kõige hullem,» rääkis Hill. «Tema nahk oli tugevasti kahjustunud ja lestad äratasid ta talveunest liialt vara üles, mis veelgi rohkem stressi põhjustas.»

Et Beari aidata, hakkas Hill tema nahka igapäevaselt masseerima ja aloe vera geeliga niisutama. Stimulatsioon aitas ning siili okkad on tänaseks tagasi kasvanud. Kui praegu on Bear veel järelvalve all, siis ilmade soojenedes lastakse ta tagasi loodusesse, kus on tema õige koht. 

Loe ja lisa kommentaare