Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Postimehe saatesari «Silmapiiril välismaalane» toob fookusesse kuus Eestis elavat inimest, kes kirjeldavad oma kogemusi Eesti ja eestlastega. Sekinat Akolemobasi kolis Nigeeriast Eestisse venna soovitusel. Et erialast tööd on magistritudengil siin raske leida, sõidab ta äraelamiseks taksot. Vaata videot!

«Inimesed ütlevad siin, et ma olen Aafrikast - nagu see oleks omaette riik. Isegi, kui ma neid parandan. Võib-olla nad ei ole seal käinud,» arvas nigeerlanna.

Sekinat õpib Euroakadeemias majanduse ja ärikorralduse magistratuuris ning tema unistus oleks töötada pangas. «Selleks ei oska ma veel piisavalt keelt. Väljaspool IT-sektorit on välismaalastel Eestis väga raske tööd leida.» Sellegipoolest lausus ta mõned vägagi selged eestikeelsed laused ning tunnistas, et selle keele kõla ajab teda naerma.

Koolivälisel ajal sõidab Sekinat taksot. «Oo, mustanahaline naine, sõidab Eestis taksot – kust sa pärit oled?» kuuleb ta mitu korda päevas sama küsimust.

Vabariigi aastapäeval tahaks Sekinat eestlastega paraadile minna ning ütleb naljatades, et peab kuidagi «sisse sulanduma», sest selliseid sõpru, kes paraadile läheks, tal veel ei ole.

Vaata videot!

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad