Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Meeste 4x10 km teatesõit

FOTO: Tairo Lutter

Norra meessuusatajad on valitsenud Pyeongchangi olümpiamänge, saades võidud nii suusavahetusega sõidus kui ka sprindis. Ka meeste teatesõit polnud erand - Johannes Høsflot Klæbo lõpuspurt tõi Norrale kuldmedali, edestades Olümpiasportlasi Venemaalt 9,4 sekundiga. Üllatuspronksmedali võitis Prantsusmaa (+36,9). Eesti meeskond (Andreas Veerpalu, Algo Kärp, Karel Tammjärv, Raido Ränkel) sai 12. koha, kaotust +5.16,8.

Kanal 2 ja Postimehe otsepilti kommenteerisid Margus Uba ja Timo Tarve, Postimehe otseblogis oli eksperdiks kahel olümpial osalenud Kaspar Kokk.

ENNE VÕISTLUST:

Võib küll meelde tuletada, et eile oli Norra naiskond samasugune soosik, aga võitis vaid väga napilt. Paberil nelja mehe aega kokku lüües medaleid ei jagata, aga küsimus tuleb püstitada nii: kellel on üldse võimalusi Norrale vastu saada?

Kõigepealt Norra ise: teatud üllatusena jäeti koondisest välja suusavahetusega sõidus pronksi saanud Hans Christer Holund, kelle asemel teeb avaetapil oma esimese olümpiastardi Didrik Tönseth. Kuid võib-olla tema ongi nõrgim lüli? Norra ülejäänud nelik on koostatud loogiliselt: Martin Johnsrud Sundby sõidab teise klassikaetapi ning Simen Hegstad Krüger ja Johannes Hösflot Kläbo vabatehnika etapid. Lõpus pole ilmselt Kläbost keegi kiirem.

OAR ehk olümpiasportlased Venemaalt saavad viimasele etapile panna medalimehe Deniss Spitsovi, aga nõrk lüli võib olla Aleksei Tšervotkin kolmandal etapil. Rootsil on ühtlane koosseis, aga keegi pole Pyeongchangis säranud. Ja ongi kõik: Soome ja Šveits ründavad ehk medaleid, aga vaevalt kulda, Itaalia ja Saksamaa on endise sära minetanud.

Eesti nelik suusatab järjekorras Andreas Veerpalu, Algo Kärp, Karel Tammjärv ja Raido Ränkel. Eesti peab küsima Norraga võrreldes vastupidise küsimuse: keda võiks edestada? Austria ja Kanada on ka autsaiderid, aga peaksid olema veidi ühtlased, Kasahstan on küsimärk, aga neil on siiski avaetapil Aleksei Poltoranin. Kui Eesti lõpetaks 14 koondise seas 11.-12. kohal, oleks see juba hea tulemus.

Loe ja lisa kommentaare