Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA
Reformatsiooni käivitaja Martin Lutheri piibel / Foto: AKG Images / Scanpix

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituut tähistab oma 70. aastapäeva kahepäevase kongressiga «Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid». Kongressi ülekannet saab vaadata Postimehe vahendusel. 

Tänavu tähistatakse 500 aasta möödumist luterliku reformatsiooni algusest. Reformatsiooniga seonduvad mitmed impulsid, mis on olulised eeskätt õhtumaises kultuuriruumis, aga on ka üleilmselt avaldanud mõju kiriku, usu ja inimese mõistmisele, kujundades ühtlasi ühiskondlikku elu ja arengut.

Sel teisipäeval ja kolmapäeval rahvusraamatukogus peetava kongressi eesmärk on käsitleda usupuhastuse vaimsust ja keskseid arusaamu ning avada reformatsiooni mõju Eesti kontekstis.

Sõna võtavad erinevate valdkondade esindajad, kes peale pilguheidu minevikku arutlevad kriitiliselt ka selle üle, kuidas võiks reformatsiooni pärand olla inspiratsiooni allikaks tänases ja homses Eestis.

Kongress toimub EELK Usuteaduse Instituudi kui eestikeelse teoloogilise hariduse järjepidevuse kandja 70. aastapäeva puhul.

Vaata kongressi programmi Usuteaduse Instituudi kodulehelt

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad