Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Estonia kontserdisaalis jäi täna president valimata.

Teises voorus võttis hääletamisest osa 332 valimiskogu liiget. Siim Kallas kogus 138 ja Allar Jõks 134 häält. Ristiga märgistamata hääletamissedeleid oli 57, kehtetuid hääletamissedeleid oli kolm.

Valituks oleks osutunud kandidaat, kelle poolt oleks hääletanud hääletamisest osavõtnud valimiskogu liikmete enamus.

Kuna ükski kandidaat ei saanud ka teises voorus nõutavat häälteenamust, toimub 14 päeva jooksul vabariigi presidendi erakorraline valimine riigikogus. Valimistoimingud algavad taas riigikogu I hääletusvoorust ning sellele eelnevast kandidaatide ülesseadmisest.

Hääletamisest võttis osa 334 valimiskogu liiget. Kandidaat Allar Jõks kogus esimeses voorus 83, Siim Kallas 81, Mailis Reps 79, Marina Kaljurand 75 ja Mart Helme 16 häält.

Vaata teise vooru otsesaadet siit:

Vaata esimese vooru otsesaadet siit: 

Kuna riigikogu ei suutnud augustis toimunud kolmes hääletusvoorus presidenti valida, usaldati see tähtis ülesanne valimiskogule. Nagu teada, koosneb valimiskogu 101st riigikogu liikmest ning 234st kohaliku omavalitsuse esindajast. Keskmine valijamees on aga 50-aastane meesterahvas.

Automaatselt jõudsid valimiskokku parlamendi kolmanda vooru kandidaadid Mailis Reps ja Siim Kallas. Ülejäänud kolm kandidaati pidid enda taha saama vähemalt 21 valijamehe toetuse. Kui riigikogus Mart Helmet üles ei seatud, siis valijameeste toetus õnnestus tal kokku saada.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad