JÄRELVAADATAV JA BLOGI ⟩ Eesti alistas Belgia ning sai kaela pronksmedalid

Karl Juhkami

Eesti meeste võrkpallikoondis naaseb Belgiast Kortrijkist ikkagi medaliga, sest Euroopa Kuldliiga pronksimängus õnnestus Cédric Énard hoolealustel 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) üle olla Belgiast. Mängu käiguga on pikemalt võimalik tutvuda allolevas blogiaknas.

Eesti resultatiivseimaks kerkis täna 15 punktiga (+8) Oliver Venno, 13 punkti (+9) panustas Ardo Kreek ja 12 (+9) Kristo Kollo. Eesti vastuvõtt oli 67%, rünnak 54%, blokist saadi 8 punkti (neist 4 läks Kollo arvele) ja servil löödi 4 ässa ning eksiti 13 pallingul.

Belgia edukaim oli 9 punktiga Mathijs Desmet, Belgia vastuvõtt oli 57%, rünnak 43%, blokist saadi 6 ja servilt 2 punkti (12 viga).

Mängu käik:

Eesti alustas võitlust pronksi nimel koosseisus Robert Viiber, Oliver Venno, Albert Hurt, Kristo Kollo, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, libero Silver Maar.

Mängu algus sujus hästi, Kreek viis oma meeskonna juhtima 6:2 ja Eesti kontrollis mängu kulgu. Geimi keskel tulid belglased punkti kaugusele (16:15) ning viigini jõuti seisul 17:17. Edasi mindi punkt-punktis, Kreegi rünnak andis geimi lõpus taas kahepunktilise edu 23:21 ja Venno lõpetas geimi 25:22 Eestile.

Teist vaatust kontrollis Eesti algusest lõpuni ja võitis selle 25:19. Belgial ei suutnud mängu muutust tuua ka side- ja diagonaalründaja vahetus. Kreek tõi selles geimis meie parimana 5 punkti, Eesti vastuvõtuprontsent oli 79, Belgial 45, Eesti rünnakuprotsent oli 50, Belgial 40.

Kolmanda geimi keskel haaras Eesti Tammemaa temporünnakust 17:14 eduseisu, Belgia püsis sealt edasi mõne punkti kaugusel. Viiberi punkt andis Eestile 21:17 edu ja seda enam ei loovutatud, geim meile 25:19 ja kohtumine 3:0 Eestile.

Eesti ja Belgia olid Kuldliiga alagrupiturniiril ühes grupis ning meie mehed suutsid finaalturniiri võõrustajad mõlemal korral vastu volleparketti suruda: Tartus oldi paremad 3:2 ja Liepajas 3:1.

Seega on Eesti ehk väike favoriit, kuigi tõele au andes olid mõlemad kohtumised nii tasavägised, et soosikukoormat oleks vale kellegi õlule asetada.