VIDEO ⟩ Eesti laskesuusaäss jäi kergejõustiku meistrivõistlustel napilt medalita: olin jõhkralt närvis!

Tuuli Tomingas (number 127 järel) võitles medali eest.
Tuuli Tomingas (number 127 järel) võitles medali eest. Foto: Madis Veltman

Nädalavahetusel peetud kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel tegid 1500 meetri jooksus kaasa ka kolm Eesti laskesuusatajat. Triost parima tulemuse sai kirja ainus naine Tuuli Tomingas, kes jäi napilt medalita.

25-aastane biatleet finišeerus igati korraliku ajaga 4.38,43. Temast olid nobedamad vaid kolm naist: Jeketarina Patjuk (4.37,07), Katrin Zaitseva (4.35,72) ja Kelly Nevolihhin (4.34,72).

«Superlahe kogemus! Andis umbes sama efekti, nagu teha midagi ulmelist –  näiteks langevarjuhüpet,» õhkas Tomingas pärast sooritust. «Olin enne võistlust jõhkralt närvis! Ma pole laskesuusavõistlustel kunagi nii närvis olnud. Aga kui ära teed, siis on jõhkralt hea olla!»