Rõuge maastikujooksu võitsid Vahtra ja Ardel

, suvereporter
Võistlejaterivi Rauno Jallai (1) juhtimisel
Võistlejaterivi Rauno Jallai (1) juhtimisel Foto: Külli Leola

Kuuenda Rõuge maastikujooksu ja Võrumaa pikamaajooksusarja teise etapi kiireimad olid Eno Vahtra ja Johanna Ardel.

Üheksakilomeetrise põhidistantsi mööda Rõuge kandi nõlvasid ja ümber järvi läbis kõige kiiremini meestest tartlane Eno Vahtra, tema aeg oli 34.25,7. Teiseks tuli Võru KJK Lõunalõvi esindaja Rauno Jallai. Poodiumile jõudis ka Jallai klubikaaslane Ivar Ivanov.

Naiste arvestus pole esikohavõitlus ammu nii pingeline olnud, kui viie sajandikuga suutis konkurendi alistada valgamaalane Johanna Ardel, kes esindab MTÜ Sooru Arendus SK Beaversi klubi. Võiduajaks mõõdeti Ardelile täpselt 40 minutit. Ülinapilt jäi teiseks Eliisabet Kool CFC Suusakoolist. Kolmandaks tuli Võrumaalt pärit Helen Bell. Kokku lõpetas põhijooksu 167 jooksjat.

Lühemal, 3,7 kilomeetri pikkusel jooksul oli kiireim Nõmme KJK esindaja Risto Kalju ajaga 15.40,4. Kohalik Võru suusaklubi sportlane Daniel Varikov jäi Kaljule alla 4,1 sekundiga. Kolmandaks jooksis August Jakobson, kes esindab orienteerumisklubi Põlva Kobras värve.

Naistest oli parim teist etappi järjest Merle Vidder Eesti Energia spordiklubist ajaga 19.00,5. Teise koha sai Rosibel Marii Kaldvee Võru suusaklubist. Ka kolmas oli Võru suusaklubi sportlane – Erika Udras. Lühemal distantsil tegi kaasa 109 jooksusõpra.

Minijooksul, kus tuli läbida 1,3 kilomeetrit, olid kolm kiireimat poistest Sa­muel Orav (Võru suusaklubi), Ruben Orav (Võru suusaklubi) ja Robin Siilsalu (Andsumäe suusaklubi). Tüdrukutest jõudsid pjedestaalile Jette Marii Kraam (Leguar Fitness Club), Kendra Varikov (Võru suusaklubi) ja Miina-Liisa Juhkam (OK Põlva Kobras). Sellel rajal pani end proovile 25 osalejat.