Järelvaadatav ⟩ TalTech jäi klubi ajaloo esimeses finaalis valusalt Balti liiga karikata

Naiste võrkpalli Balti liigas finaalis alistas Riia Võrkpallikool 0:2 kaotusseisust 3:2 (13:25, 23:25, 25:18, 25:17, 15:10) TalTech/Tradehouse võistkonna.

Jüri spordihoones alanud matš algas eestlannade jaoks suurepäraselt: avageim võideti ülikindlalt 25:13 ja teine juba napimalt 25:23. Tundus, et klubi ajaloo esimeses finaal võib kujuneda väga ilusaks.

Lätlannad said aga üha paremini mängu sisse ning kolmanda geimi keskel tehtud vahespurt oli piisav, et oma paremus 25:18 maksma panna. Kolmandat vaatust kontrolliti juba algusest peale, mis tähendas, et TalTechi 2:0 edu oligi sulanud.

Külalised alustasid otsustavat geimi 4:0 spurdiga ning eestlannad olidki lõplikult murtud. Riia naised panid oma paremuse maksma 15:10 ja teenisid Balti liiga võidukarika.

TalTechi poolelt tegi suurepärase mängu 28 punkti toonud Kadi Kullerkann, Liis Kullerkann lisas 14 silma.

Liis kohtumise ütles kohtumise järel, et nad kaotasid enesekindluse ja sinna ka mäng läks. Vaata pikemat arutelu võrkpalliliidu videost:

Põhiturniiril kindlat mängu näidanud TalTech ei loovutanud Jüri Spordihoones peetud poolfinaalis põhiturniiril viiendaks tulnud TK Kaunasele geimigi, kindlustades 3:0 (22, 17, 13) võiduga ajaloo esimese finaalkoha. Ka põhiturniiril jäi omavahelistes mängudes peale TalTech, kes võttis võõrsil 3:0 ja kodusaalis 3:1 võidu, kirjutab Volley.ee.

Kadi Kullerkann panustas TalTechi võitu 18 (+14) ja Liis Kullerkann 13 punkti, Merilin Paalo arvele kogunes 8 punkti. Eesti naiskond oli leedulannadest selgelt parem rünnakul, kui punktiks löödi 41% rünnakutest. Leedu naiskonna sama näitaja oli vaid 24%. Blokis oli aga punktidega 11-7 parem Kaunase võistkond.

Riia Võrkpallikool alistas poolfinaalis 3:1 (-22, 15, 11, 14) Tartu/Ülikool Bigbanki.