JÄRELVAADATAV ⟩ TalTech näitas kõvasti hambaid, kuid Tartu võttis ikkagi oma ja jõudis poolfinaali

Võrkpalli Credit24 meistriliigas pääses viimasena poolfinaali Tartu Bigbank, otsustavas matšis alistati koduplatsil TalTech 3:1 (25:16, 25:19, 26:28, 25:22).

Ootamatult pikaks kujunenud veerandfinaalseeria viimane matš oli samuti põnev ning põhiturniiri teisena lõpetanud tartlased pidid TalTechiga kurja vaeva nägema. Kuigi esimestest geimides teenisid külalised vaid 16 ja 19 punkti, siis allaandmisest polnud juttugi.

Tehnikatudengid võitsid pingelise kolmanda vaatuse 28:26 ning olid eduseisus ka neljanda geimi lõpus. Lõpp kuulus siiski napilt paberil tunduvalt tugevamale Tartule 25:22.

Võitjate parim oli Curtis Stockton 17 punktiga, üleplatsimeheks kerkis TalTechi nurgaründaja Valentin Kordas 21 silmaga.

Poolfinaalis ootab taaralinlasi kodune rivaal Tallinna Selver, Saaremaa kohtub lätlaste Jekabpilsiga. Nelja meeskonna finaalturniiri toimub tuleval nädalavahetusel Kuressaares.

Avamängus jäi mõnevõrra üllatuslikult 3:1 peale TalTech, kuid teises mängus oli 3:1 parem Tartu meeskond. Teises mängus tõi võitjatele 15 punkti (+7) Curtis Stockton, 13 punkti jäi nii Kevin Soo kui Stefan Kaibaldi arvele, kirjutab Volley.ee.

Tartu vastuvõtt oli teises mängus 52%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 8, servil löödi 9 ässa (13 viga). TalTechi edukaim oli Mihkel Nuut 15 punktiga (+3), 14 silma (+13) lisas Jörgen Vanamõisa, Tallinna klubi vastuvõtt oli 38%, rünnak 36%, blokiga saadi 9 ja serviga 3 punkti (vigu kogunes pallingul 11).

Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniirl peetakse 13.-14. märtsil Kuressaares. Koha finaalturniiril on kindlustanud Saaremaa VK, Tallinna Selver ja Jekabpilsi Luši. Pärast Credit24 meistriliiga võitja selgumist peetakse viie Eesti meeskonna osalusel Eesti meistrivõistluste mängud.