Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA
Foto: Estinfilm OÜ

Eestimaa kinodesse jõuab sellest nädalast emotsionaalne dokumentaalfilm „Naine” („Woman”, Prantsusmaa 2019), mis annab hääle 2000 naisele 50-st riigist üle maailma.

Ulatuslikust skaalast hoolimata pakuvad režissöörid Yann Arthus-Bertrand ja Anastassia Mikova intiimse pildi nendest, kes moodustavad pool inimkonda. Film puudutab selliseid teemasid nagu emadus, haridus, abielu ja varanduslik iseseisvus, aga ka menstruatsioon ja seksuaalsus.

See on ühtlasi võimalus heita pilk ülekohtule, mille all naised kannatavad kõikjal maailmas, kuid film tahab toonitada pigem naiste sisemist jõudu ja nende võimet maailma muuta, seda hoolimata kõikidest raskustest, millega nad silmitsi seisavad.

Sel uuel ajastul annavad naistehääled tooni üha rohkem ja rohkem ning filmi eesmärgiks pole keskenduda probleemidele või üleskutsetele naiste õiguste parandamiseks, vaid leida lahendusi ja üritada sugusid lepitada.

Isiklikel kohtumistel põhinev linateos seab kokku lood väga erinevatelt naistelt, kelle seas on näiteks riigijuhte, iluduskuningannasid, bussijuhte või talunaisi väga kõrvalistest piirkondadest.

Ütluste vahepeal laiendavad lugusid kaadrid, mis näitavad naisi isikupäraselt tavaelus või suurtel koosviibimistel, kus on koos tuhandeid naisi.

Režissöörid tegid koostööd kunstnikega – nagu näiteks fotograaf Peter Lindbergh -, et uurida naiste suhteid nende enda kehaga. Tantsijad kollektiivist Bandaloop edastavad metafoorilise tantsu kaudu naiste jõudu ja võimeid tõusta taevasse.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad