JÄRELVAADATAV ⟩ Pärnu võrkpallimeeskond sai veerandfinaali avamatšis lätlastelt üllatavalt kindlalt lüüa

Eesti-Läti võrkpalliliiga veerandfinaali avamatšis kaotas Pärnu kodusaalis üsna kindlalt 0:3 (21:25, 21:25, 22:25) Jekabpilsi Lušile.

Kolmas geim:

Põhiturniiri lõpetasid võistkonnad kõrvuti tabeli keskel, kõik omavahelised matšid olid tasavägised. Kahel korral jäid küll peale lätlased, ent eelmise lahingu võitis Pärnu 3:2. Täna oli mäng suurema osa ajast aga lõunanaabrite kontrolli all.

Pärnu peatreener Avo Keel tegi täna ka olude sunnil üsna huvitava lükke: sidemängija kohal tegutses 18-aastane Richard Voogel ning Martti Keel oli nurgaründaja positsioonil. Neist viimane tõi kuus punkti.

Umbes pooleteist tundi kestnud matšis oli resultatiivseim Pärnu pallur Taavet Leppik 16 silmaga. Jekabpilsi poolelt tõi Rodolfs Pukitis 12 punkti.

Kahe võiduni peetava seeria teine mäng toimub järgmisel laupäeval Jekabpilsis. Vajadusel peetakse otsustav lahing päev hiljem seal samas.

Põhiturniiri lõpetas Avo Keele juhendatav Pärnu viiendana, Jekabpils koha võrra eespool. Senised kolm omavahelist vastasseisu lubavad oodata tasavägist mängu – Jekabpils sai põhiturniiril 3:2 ja 3:1 võidud, Pärnu teenis viimases kohtumises 3:2 võidu.

Pärnu on hooaja edeneses läinud aina paremasse hoogu, meeskonna peatreener Avo Keel loodab veerandfinaali vastasele hea serviga probleeme valmistada.

«Jekabpils pole hooaja teises pooles kõige stabiilsemat mängu näidanud, aga kuidas neil meie vastu õnnestub või meil nende vastu, eks pühapäeval saab esimese pildi sellest. Neil sõltub palju sellest, kuidas diagonaalil välja tuleb, kes iganes seal mängib. Ise loodame oma servi peale, või pigem nende kehvema vastuvõtu peale – äkki õnnestub serviga neile esimene pahandus teha, et nad ei saaks esimest tempot kasutada,» rääkis peatreener.

Pärnu ridades on vigastusega kimpus Tony Tammiksaar, kes rünnakul osaleda ei saa.