Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Postimees teeb reedel otseülekande Tartus toimuvalt Vaba Akadeemia loengult, kus astronoom Tõnu Viik räägib Struve kaarest.

1808. aastal Altonast Tartusse kirjandust õppima tulnud Friedrich Georg Wilhelm Struvest saab rektor Parrot' abil 1813. aastal ülikooli erakorraline ja 1820. aastal korraline astronoomiaprofessor.

Kuid juba enne seda viib ta Liivimaa Üldkasuliku ja Ökonoomilise Sotsieteedi tarvis läbi Liivimaa triangulatsiooni. Süües kasvab isu, ütleb vanarahvas ja see on õige ka Struve puhul. Ta kavandab suurejoonelise triangulatsiooni Jekabpilsist lõunas kuni Suursaareni Soome lahes. Kui Liivimaa triangulatsiooni puhul oli tegu vajadusega täpsemate kaartide järele, siis suuremat triangulatsiooni taganttõukav jõud oli palju võimsam. Aga milline ja kuidas see toimima hakkas - see selgub loengust.

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta alguses asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad