Järelvaadatav ⟩ Saaremaa treenerivahetuse tuleproov kukkus läbi

Andres Vaher

Saaremaa võrkpalliklubi peatreeneri Ioannis Kalmazidise debüütmäng kujunes parajaks õudusunenäoks: Tallinna Selverilt saadi Credit24 liiga kohtumises 1:3 (-26, -22, 22, -18) kaotus.

Saaremaa meeskond oli tänavu Urmas Tali juhendamisel Credit24 liigas vastase paremust tunnistanud vaid ühe korra, kui oktoobri keskel jäädi 2:3 alla Jekabpilsile. Nüüd võttis Selver avaringi 2:3 kaotuse eest aga magusa revanši. Kui toona mängisid pealinlased Kuressaares 2:0 eduseisu maha, siis kodusaalis enam mitte.

Kreeka-Rootsi kodakondse Kalmazidise esmatutvus Eesti võrkpalliga osutus pehmelt öeldes nukraks. Avageimis saatis ta eduseisul 24:23 esimest korda väljakule Rauno Tamme, kes tegi aga kohe kaks suurt viga. Ehkki Saaremaa rünnakuprotsent oli 78, võitis Selver geimi 28:26.

Teises geimis jäi Kalmazidis treeneriteduellis Alessandro Pirolile uuesti alla. Kui Selveri itaallasest pealik saatis põhidiagonaali Matej Šmidli (rünnakud 10st 2) asemel õnnestunult väljakule 18-aastase Timo Lõhmuse, siis Kalmazidise vahetused ei töötanud taas. Ühtlaselt tegutsenud Selver võitis geimi 25:22. Kolmas vaatus kuulus küll Saaremaale, kuid neljandat valitses juba päris kindlalt Selver.

Selveri parimatena tõid Lõhmus 17 ning Oliver Orav 13 ja Karli Allik 13 punkti, Saaremaad ei päästnud ka Daniel Macieli 21 ja Javier Jimeneze 16 silma.

Liigat juhib tiitlikaitsja Tartu Bigbank 37 punktiga (15 mängu). Jekabpilsil on 34 (16) ning Saaremaast (30 13st) möödunud Selveril 31 punkti (16).