Tipphetked ⟩ Ronaldo lõi Cagliarile kübaratriki, Klavan andis talle väravasöödu

Itaalia jalgpalli meistrivõistlustel alistas Torino Juventus 4:0 Ragnar Klavani tööandja Cagliari. Juventuse tähtründaja Cristiano Ronaldo lõi kolm väravat.

Kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta viigiga, kuid teisel poolajal pani Juventus end jõuga maksma. Mängu avavärav sündis 49. minutil ning seda Klavani eksimusest. Eestlane andis risti söödu oma keskkaitse partnerile Sebastian Walukiewiczile, kuid palli lõikas vahelt Ronaldo, kes olukorra külmavereliselt realiseeris.

67. minutil teenis Juventus penalti ning Ronaldo sai kirja oma teise värava. Pea veerand tundi hiljem lõi Juventus kolmanda värava. Vahetusest sekkunud Gonzalo Higuain võttis üks-ühele ette Klavani ning lõi eestlase jalge vahelt palli Robin Olseni selja taha.

Cagliari peata oleku karistas juba järgmisel minutil taaskord ära Ronaldo, kes lõi enda kolmanda ning mängu neljanda värava. Ronaldo on nüüd esimest korda Juventuse karjääri jooksul löönud värava viies Serie A mängus järjest.

Võit tõstis Juventuse 45 punktiga Itaalia meistrivõistluste liidriks. Täna õhtul Leccega mängiv Milano Inter jääb Juventusest maha kolme punktiga. Cagliari on 29 punktiga kuuendal ehk Euroopa liiga kvalifikatsiooni viival kohal.

Järgmise kohtumise mängib Cagliari Itaalia meistrivõistlustel juba laupäeval, kui kodustaadionil võõrustatakse AC Milani. Võimalik, et selles kohtumises teeb kaasa ka AC Milaniga liitunud Zlatan Ibrahimovic, kes sekkus täna Sampdoria vastu 0:0 viigiga lõppenud mängus vahetusest.

Kaks eelmist mängu kaotanud Cagliari asub liigatabelis 29 punktiga kuuendal kohal, meistritiitli nimel heitlev Juventus on kogunud 42 silma ja asub teisel positsioonil. Juventusega sama palju punkte on ka Milano Interil.

Cagliari kaotas eelmisel hooajal Juventusele mõlemad liigamängud: kodus jäädi alla 0:2 (Leonardo Bonucci, Moise Kean) ja võõrsil 1:3 (Joao Pedro – Paulo Dybala, Filip Bradaric, Juan Cuadrado).

Calgliari edukaim väravakütt tänavusel hooajal on 11 liigatabamust kirja saanud Joao Pedro. Ta asub selle näitajaga kolmandal kohal, edestades ühe väravaga Juventuse staarründajat Cristiano Ronaldot. Seejuures on Ronaldo löönud viimases neljas liigamängus kokku viis väravat.