Milline mäng! Cagliari alistas üleminuti väravast Sampdoria

Itaalia jalgpalli kõrgliigas võõrustas Ragnar Klavani koduklubi Cagliari täna Sampdoriat. Ülipõneva kohtumise suutis Cagliari viimaste minutite väravast 4:3 võitja ja sellega pikendati kaotusetaseeria juba 12-mänguliseks.

Kohtumine algas Sardiinias väga võitluslikult, kuid enam võimalusi omas kodumeeskond Cagliari, kes mitmel korral väravale lähedal oli, kuid vormistus jättis esialgu soovida. Skoori avasid siiski külalised, kes 38. minutil penalti teenisid. 36-aastane Fabio Quagliarella läks trahvilööki sooritama ning realiseeris selle kindlalt.

Teisel poolajal jätkas Cagliari üritamist, kuid otsustavamad olid ikkagi Sampdoria mängumehed, kes Gaston Ramirezi 52. minuti väravast eduseisu suurendasid.

Radja Nainggolan suutis 69. minutil avada ka Cagliari väravaarve, kui tema kaunis kauglöök väravavõrgus maandus. Sampdoria ei jäänud pikalt leinama ning juba järgmisel minutil oli taas täpne Quagliarella, kes taastas kaheväravalise eduseisu.

Kohtumise lõpp kuulus täielikult Ragnar Klavani leivaisale ja üha enam suudeti mäng enda kätte võita. Taaskord kerkis esile Cagliari suurim väravakütt Joao Pedro, kes 74. ja 76. minuti väravatest mänguseisu viigistas.

Viimased minutid olid ülipingelised ja mõlemal oli võimalus kohtumine enda kasuks pöörata, kuid õnn naeratas täna Cagliari õuele. Kolmandal lisaminutil vahetusest mängu sekkunud Alberto Cerri pealöök kuuendal lisaminutil osutus vastaste väravavaht Emil Audero jaoks püüdmatuks ning nii kuulus võit Cagliarile.

Tänase võiduga kerkis Ragnar Klavani kodumeeskond Cagliari liigatabelis neljandale kohale, olles 14 mänguga kogunud 28 punkti. Esikohal jätkab Milano Inter 37 punktiga, Torino Juventus jääb maha 1 punkti ja kolmas koht kuulub hetkel Rooma Laziole 30 punktiga.

Cagliari on hooaega alustanud uskumatult vahvalt. Klavani kodumeeskond asub Seria A-s 25 punktiga viiendal kohal. Viimases mängus nädal tagasi juhiti Lecce vastu 2:0, kuid üsna mängu lõpus saadi kaks punast kaarti ning rahulduti 2:2 viigiga. Mängukeelu tõttu ei tule täna Cagliari eest väljakule väravavaht, rootslane Robin Olsen ja itaallasest kaitsja Fabrizio Cacciatore.

Sampdoria asub Itaalia meistrisarjas 13 punktiga 17. kohal.