Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Möödunud nädalal pidasid Põhja prefektuuri politseinikud Tallinnas kinni 37-aastase mehe, keda kahtlustatakse Lasnamäe korteris suures koguses kanepi kasvatamises, politsei tabas mehe vihje peale. 

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro rääkis, et viimasel ajal on politsei tänu pidevalt suurenevale inimeste kaasabile tuvastanud aina enam narkootikumide käitlemise juhtumeid.

«Narkopolitseinikud koguvad pidevalt infot võimalike tänavadiilerite ja suurte uimastilevitajate osas ning kontrollime vihjeid, mis meile saabuvad. Tegemist on hea näitega, kus inimeste tähelepanekud aitasid ära hoida väga suure koguse uimasti jõudmise tänavale,» ütles Pikaro.

Läbiotsimiste käigus võeti ära üle 200 kanepitaime ning kanepi kasvatamiseks mõeldud telgid.

Ringkonnaprokurör Raigo Aas selgitas, et taotles kohtult kahtlustatava vahistamist. «Sellises koguses kanepi kasvatamise korral ei ole usutav, et see oli mõeldud vaid isiklikus tarbeks. Asjaolud – nii kasvatavate taimede hulk ning taimede kasvamiseks loodud tingimused ning ka see, et kahtlustataval ametlik sissetulek puudus – on tõenäoline, et kahtlustatav teenis raha narkootikumide müügiga ning seetõttu taotles prokuratuur ka ta vahistamist,» ütles prokurör Aas.

16. oktoobril võeti mees kohtu loal vahi alla. Käimas on kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb kanepi ebaseaduslikku kasvatamist.

Rait Pikaro lisas, et kanep levib tihti ka noorte inimeste seas. «Peame tegema uimastid tänaval võimalikult raskesti kättesaadavaks. Seega on väga positiivne, et inimesed meile oma tähelepanekutest teada annavad, aidates tõkestada narkootikumide jõudmise turule, kaitstes seeläbi ka noori inimesi,» märkis Pikaro.

Politsei palub inimestel, kel on infot narkootikumide levitamise osas, sellest teada anda Tallinnas ja Harjumaal numbril 6 124 465 või kirjutada pohja.vihje@politsei.ee . Täpsemat infot politseile vihje edastamise osas leiab kodulehelt: https://www.politsei.ee/et/vihje-saatmine .

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad