Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Eile hilisõhtul kasutasid politseinikud peatumismärguannet eiranud sõiduki peatamiseks tulirelva.

Patrullpolitseinikud andsid eile kella 23 ajal Tallinnas Nõmmel Pärnu maanteel sõiduautole Mercedes-Benz peatumismärguande, mida sõidukijuht eiras ning lisas hoopis kiirust. Sõidukijuht asus politseinike eest ära sõitma mööda Järvevana teed, suunaga Tartu maanteele, pannes sel teekonnal heitlikes ilmaoludes korduvalt teisi liiklejaid ohtu.

Tallinna-Tartu maanteel kihutades kaotas Mercedese juht hetkeks sõiduki üle kontrolli ning tegi mitu piruetti, kuid sai juhitavuse tagasi, kiirendas järsult ja jätkas põgenemist. «Et korrarikkumine peatada, tegi politseinik mitu lasku Mercedese rehvide suunas, mille tulemusel purunes esimene parempoolne rehv,» ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Veiko Randlaine.

See aga veel sõidukit ei peatanud ning Mercedese juht jätkas vastassuunavööndis Tartu suunas kihutamist. «Auto kiirus kasvas koguni kuni 200 km/h ja pidevalt tuli vastu teisi sõidukeid, mistõttu oli reaalne oht kaasliiklejatele,» lisas Randlaine. Appi tulid ka teised politseipatrullid.

Patika viadukti juures keeras Mercedese juht tagasi Tallinna suunas. Kella 23.30 ajal süttis Mercedese esiosa ning siis oli juht sunnitud kiirust vähendama.

Politseinikud pidasid kinni Mercedeses viibinud 29-aastase ja 53-aastase mehe, kel mõlemal puudus juhtimisõigus. Sõiduki juht on selgitamisel, kuid mõlemad mehed olid kained. Mõlemad mehed on aasta jooksul sõidukijuhtimiselt korduvalt kõrvaldatud.

Mehed viidi politseijaoskonda ning nende suhtes alustati kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb süstemaatilist juhtimisõiguseta sõitmist.

Põleva Mercedese lõplikuks kustutamiseks tulid sündmuskohale ka päästjad ja seetõttu oli öösel maanteel liiklemine osaliselt takistatud.

Loe ja lisa kommentaare