Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Reedel, 18. oktoobril kell 18 toimub Solarise Apollos Viktor Vassiljevi raamatu «TV Tervisevõti» esitlus. Postimees teeb esitlusest otseülekande. 

FOTO: Raamat

Populaarne telesaade on nüüd ka raamatukaante vahel. Meeleolukal esitlusel kohtute silmast silma legendaarse teledoktori Viktor Vassiljeviga. Küsida võib kõike! Ja ükski küsimus ei jää vastuseta. Kiirusta, kuni kohti jätkub!

Raamatus on valik juba palju aastaid eetris olnud populaarse tervisesaate «Tervisevõti» küsimustest ja vastustest.

Viktor Vassiljevi sõnul kuuleb «Tervisesaates» vahel terminoloogiat, mis arstiteadusliku kirjanduse omast tublisti erineb. Nii nagu ametlik arstiteadus ja rahvameditsiin üksteist ei välista, nõnda võivad ka tõbede rahvapärased nimed rahus eksisteerida kõrvuti teaduspõhiste diagnoosidega. «Ega nimi ei riku haigust, peaasi et asjast õigesti aru saadakse. Mis on paljuski kokkulepete küsimus, sest rahvapärane nimi ei pruugi haiguse olemust täpselt kirjeldada. Kreepsuga viib kiirabi haiglasse ja maksalutikad pole üldse lutikad, elavad hoopis peensooles,» selgitab doktor. «Samas ladinakeelne diagnoos ei ütle patsiendile suurt midagi ja ametlikus haiguste klassifikatsioonis kasutatakse hoopis tähtedest ja numbritest koosnevaid koode. Nii et segadust kuipalju.»

Tähtis on siiski, et arst teaks, millest patsient kreepsu sai, ja määraks õige ravi. Olgu siis infarkti või insuldiga tegemist. «Eks tervisesaate ülesanne ongi inimestele selgitada, mida üks või teine nimetus tähendab, olgu ladina keeles või võru murrakus,» tutvustab Viktor Vassiljev oma raamatut, mis põhineb saadetes nähtul.

Loe ja lisa kommentaare