Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Selle nädala Arteris uurime ühe põlise hirmu anatoomiat. Järjest kuuleme me uudised, kuidas hundid murravad koeri ja lambaid ning satuvad üha sagedamini silmitsi inimestega. Kas tõesti tulevad tagasi vanad hullud ajad, mil hundid kujutasid ohtu kõigi elule? Kas jälle on põhjust hakata Eestis hunte kartma?

Lehe kaanepersooniks on laupäeval 80 aasta juubelit tähistav endine tippkirurg Toomas Sulling, kes pikas ja sisukas intervjuus ei karda otse välja öelda, miks mehed on läbi ajaloo olnud paremad kirurgid kui naised. Nimelt sellepärast, et rasked lõikused tähendavad väga suurt füüsilist ja vaimset koormust. Nii nagu ei maksa mehi ja naisi panna võidu jooksma, ei maksa doktor Sullingu sõnul ka loota, et enamik naisi suudaks meestega võrdselt neli või viis tundi operatsioonilaua ääres vastu pidada.

Kuidas pimedad näeksid teatrit? Kuidas kurdid kuuleksid laulupidu? Neid küsimusi püüab lahendada Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud Piret Aus, kes selle töö eest saab sel aastal presidendilt teenetemärgi.

Sel nädalal jõudis Tallinna maailma parimate pressifotode näitus. Arter tegi tutvust ühe näituse värvikama talendi, fotograaf Jasper Doestiga. Läbi flamingo Bobi seikluste juhib mees tähelepanu sellele, millises ohus on metsik loodus. Mehe missioon fotograafina on anda piltide kaudu hääl neile, kes ise ennast sõnadega kaitsta ei saa.

Tehnikasõpradele anname põhjaliku ülevaate Helsingi mootorrattamessist. Üle lahe toimuv tõesti suur ja sisukas motonäitus on aasta-aastalt Eesti tsikliinimeste seas üha populaarsem. Sellel aastal meenutas näitusele voorinud eesti inimeste hulk juba pisikest palverändu.

Kõigest sellest ja veel paljust muust saad lugeda homsest Arterist.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad