Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Praakli küla elanikud olid kolmapäeva varahommikul tunnistajaiks justkui põnevusfilmist pärit vahejuhtumile, mis lõppes autovarga relva ähvardusel kõhuli surumisega.

“Pikali! Pikali!” hüüab püstolist arvatavat autovarast sihtiv politseinik. Valget nokatsit kandev mees hoiab käsi taeva poole ja lubab: “Ma panen käed selja taha!”

Politseinik tormab tema poole ja surub jalahoopidega kõhuli. “Pikali, käed selja taha!” kordab ta.

Kõike seda filmib oma kodumaja teise korruse aknast 19-aastane Mihkel, sel kevadel gümnaasiumi lõpetanud noormees.

Veidi varem on ärevil ema teda üles ajanud küsimusega: “Ega sina õhtul valge autoga koju ei tulnud?” Mihkel läheb õue, märkab ukse ees valget Stokkeri kirjadega Kia Sportage´it ja maja ümber sagivaid politseinikke. Kell on neli varahommikul ja unised Praakli elanikud ei oska midagi arvata. Politseinik uurib noormehelt, ega keegi sisse pole hiilinud. Mihkel teeb majas tiiru ega leia ühtegi võõrast.

“Siis läksin üleskorrusele aknast vaatama, mis edasi saab,” rääkis ta eile Saarte Häälele. Aknast on näha, et politseinikud sõidavad bussiga minema. Räägivad, et vaja minna jäljekoera tooma.

Põgenik redutas see aeg kümmekonna meetri kaugusel naaberkrundil ja sõi Turisti einet, mille karbi leidsid naabrid kahe krundi vahelise aia juurest kolmapäeva hommikul. Varem oli mees einestanud kotlette ja ketšupit nosides, mille tühjad pakendid vedelesid varastatud auto kõrval.

Politseiauto lahkudes eeldas tagaotsitav, et õhk on puhas ja asutas ennast minekule. Võimalik, et üritas varastatud autosse naasta. Kõigepealt märkas teda aknast Mihkel, hetk hiljem ka maja ees jalutav ja parasjagu nurgani jõudnud politseinik. Mõne sekundiga nabis ta põgeniku kinni ja andis kolleegidele telefonitsi teada.

“Tegu oli korduvalt kriminaalkorras karistatud isikuga ja ohu vältimiseks võttis politseinik relva välja,” ütles Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.

Ööl vastu kolmapäeva patrullinud politseinikud jõudsid Kuressaarest 5–6 kilomeetri kaugusele Praakli külla ja nabisid 25-aastase autovarga kinni tänu moodsale tehnikale.

Ühest kesklinna hotelli numbritoast autovõtme näpanud ja seejärel tööriistakeskusele kuuluvasse valgesse sõidukisse istunud varas ei osanud aimata, et autot on võimalik GPS-seadme abil jälitada.

“Kuna meil ei ole hetkel andmeid, et ta eesmärk oli auto maha müüa või sellest muul moel kasu saada, kahtlustatakse teda esialgu asja omavolilises kasutamises,” sõnas Kuressaare politseijaoskonna juhtivuurija Ahti Lepp.

Lepa sõnul kahtlustatakse meest ka teistes varavastastes kuritegudes ja seetõttu otsustas prokuratuur ta kuni kaheks kuuks vahi alla võtta. Lisaks on prokuratuuril alust arvata, et mees võib kuritegude toimepanemist jätkata.

Politseile on ta vana tuttav, kes alles teisipäeval käis uurijate juures andmas ütlusi paari tuhande eurose alkoholivarguse asjus. Mees töötas mõnda aega Saare Selveris, kuid jäi 19. mai hilisõhtul koos alaealise kuriteokaaslasega turvakaamera salvestisele. Sellest kirjutas Saarte Hääl kolmapäeval.

Loe ja lisa kommentaare