Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Mart Helme ütles Jõhvis toimunud EKRE kongressil, et tema abikaasa Moonika Helme arvates on tal vaid ebaõnnestunud ja väga ebaõnnestunud naljad.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

EKRE esimees Mart Helme ütles pühapäeval erakonna aastakongressil ettekannet pidades, et tema abikaasa Moonika Helme meelest teeb ta vaid ebaõnnestunud ja väga ebaõnnestunud nalju. 

Helme meenutas Jõhvi kontserdimaja laval ligikaudu poole tuhande erakonnakaaslase ees peetud kõnes 2012. aastal Põltsamaal toimunud EKRE eelkäija Eestimaa Rahvaliidu kogunemist. Helme sõnul olid selleks hetkeks desertöörid ülejooksnud EKREle praegu ideoloogiliselt kõige selgemalt vastanduvasse Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda, kes pidas sel pühapäeval samuti kongressi.

"Meedia on seal muidugi massiliselt kohal, sest seal kukutatakse kuningat ja valitakse uut... ma ei oska öelda..., mingi troonide mäng on seal ühesõnaga,"  iseloomustas Helme, kes ise valiti pühapäeval EKRE esimeheks seitsmendat korda järjest,  sotside uute juhtide valimist. 

"Eks vaatame, millega see lõpeb, ma loodan, et mitte pussitamisega, nagu see film Troonide mäng. Aga need on sellised ebakorrektsed, ebaõnnestunud naljad. Ma olen korduvalt öelnud, et Moonika ütleb minu kohta, et sul on ainult kahte sorti nalju - ebaõnnestunud ja väga ebaõnnestunud nalju," ütles ta pannes publiku saalis plaksutama ja lisas, et otsustage ise kumba kategooriasse see mahub. 

Samas kõnes nimetas praeguse valitsuse siseminister ebaõnnestunud naljaks ka seda, kui ütles, et Eesti saamine ÜRO julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks on kahe teraga mõõk, millega võime endal Kalevipojana lõigata nii mõneski küsimuses jalad alt, aga tänapäeva meditsiin on siiski hästi arenenud. 

Loe ja lisa kommentaare