Toimetas Indrek Raudkivi

Jäähokiliigas NHL peeti läinud ööl Stanley karika finaalseeria kolmas matš. St.Louis võttis koduväljakul vastu Boston Bruinsi. Enne mängu oli seeria viigis 1:1.

St. Louisi jaoks oli see NHLi finaalseeria esimene mäng kodus pärast 49-aastast vaheaega. Bruins rikkus aga väljakuperemeeste tuju täielikult visates kohtumises Bluesi väravasse 7 litrit. Bostoni ridades skoorisid seitse meest, neli korda realiseeriti arvuline ülekaal. Juba avakolmandik lõppes külaliste 3:0 eduseisul.

Teisel kolmandikul vähendas St.Louisi venelasest ründaja Ivan Barbašov külaliste eduseisu 1:3. Kuid kohe vastasid väravatega Bruinsi hokimehed David Pastrnak ja Torey Krug. Blues vahetas pärast Krugi sooritust väravavaht Jordan Binningtoni Jake Alleni vastu, sest Binnington oli 19st pealeviskest sisse lasknud koguni 5.

Kolmandal perioodil läksid Bluesi jaoks asjad veel halvemaks. Kuigi Colton Paraiko viskas seisuks 2:5, oli Bruinsi rünnak leidnud uskumatult hea rütmi. Blues vahetas kuus minutit enne mänguaja lõppu väravavahi kuuenda väljakumängija vastu. Edu see ei toonud, sest Noel Acciari ja Marcus Johansson viskasid lõppskooriks 7:2 Bruinsile. Stanley karika finaalseeriat juhib Bruins võitudega 2:1. Neljas mäng toimub esmaspäeval St.Louisis.