Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Kaitseväe Taara linnakus üles rivistatud 700 ajateenija ning tegevväelase ees võttis neljapäeva hommikul järgnevaks kolmeks aastaks Kuperjanovi pataljoni juhtimise üle väeosa uus ülem major Indrek Sarap.

«Kuperjanovi pataljonis suuri muutusi ei ole oodata. Kavatsen hoida kõike head, mis siin on,» kinnitas Sarap. «Kuperjanovi pataljonil on väga väärikas ajalugu, pikaajalised traditsioonid, see on omanäoline pataljon, mis annab suurepärast jalaväe väljaõpet. Ühtlasi on ta ka Eesti suurim pataljon.»

Major Indrek Sarap alustas teenistust Vahipataljonis ajateenijana aastal 2000 ning läbis nooremallohvitseride kursuse Kuperjanovi pataljonis. Ta on 2004. aastal lõpetanud Kõrgema Sõjakooli 5. põhikursuse logistika erialal, 2010. aastal 4. keskastmekursuse ning 2016 Balti Kaitsekolledži. Indrek Sarap on teeninud Tagalapataljonis ja 1. jalaväebrigaadi staabis ning osalenud välismissioonidel Afganistanis ning Malis.

Enne Kuperjanovi jalaväepataljoni juhtima asumist teenis ta Kaitseväe peastaabi logistikaosakonna planeerimisjaoskonna ülemana.

Viimased kolm aastat oli Kuperjanovi pataljoni ülemaks kolonelleitnant Toomas Tõniste.

Loe ja lisa kommentaare