Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Vastseliina piiskopilinnuses käivitati laupäeva ennelõunal ajamasin, mis võimaldas külastajatel rännata ajas seitse sajandit tagasi kui mõõgavõitlus ja naabrimehe pihta noolte laskmine oli linnuses veel igapäevane asi.

Piiskopilinnuses peetud Vana Aja Päev on Võrumaa üheks suuremaks turismimagnetiks tõusnud Vastseliina linnusevaremete tänavuse suvehooaja suurem avasündmus, millega linnuserahvas end ajaloohuvilistele turistidele ja palveränduritele meelde tuletas.

Päeva jooksul sai end lõbustada vaadates Pihkva vana aja võitlusklubi Pleskav Grad meeste võitluskunsti ning tutvuda nende relvastusega. Oma käevarre tugevust ja silma täpsust sai proovile panna vibuga kas märklaua või lausa elava inimese pihta märki lastes. Sepp tagus päeva jooksul parimale rändrüütlile pistoda ning lastele pakkus rõõmu ratsasõit. Kohalike isandatele pakkusid laval silmailu idamaised tantsijannad ning moosekandid Revalist.

Pärastlõunal õnnistati sisse linnuse õuel avatud välikabel, kus teadupärast 666 aastat tagasi, issanda aastal 1353 leidis aset tollal üle Euroopa kuulsaks saanud Vastseliina ime.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad