Toimetas Silver Tabo

Korvpalliliigas NBA viigistas põhiturniiri võitja Milwaukee Bucks idakonverentsi poolfinaalis Boston Celticsi vastu seisu, kui võitis koduväljakul peetud seeria teise mängu tulemusega 123:102.

Bucks tegi otsustava vahe sisse kolmandal veerandajal, kui viskas 39 punkti vastase 18 vastu. Võitjate parimana kogus Giannis Antetokounmpo kaksikduubli, kui viskas 29 punkti (neist 15 kolmandal veerandajal – toim) ning võttis maha kümme lauapalli. Seitse tabavat kolmepunktiviset loopinud Khris Middleton toetas teda 28 silmaga. Celticsi ridades tõi Marcus Morris 17 punkti.

Läänekonverentsi poolfinaalis teenis teise järjestikuse võidu tiitlikaitsja Golden State Warrios, kui alistas samuti koduväljakul skooriga 115:109 Houston Rocketsi. Seejuures said mõlema meeskonna liidermängijad Stephen Curry (Warriors) ja James Harden (Rockets) juba avaveerandil veidi vigastada.

Neist esimesele teibiti sõrmed kokku, kuna vasaku käe keskmine sõrm käis liigesest väljas, NBA staarhabemik sai aga lauavõitluses Draymond Greeni (Warriors) käega vopsu vastu vasakut silma.

Võitjate resultatiivseimana viskas 44 minutit väljakul rassinud Kevin Durant 29 punkti, Curry arvele jäi 33 minutiga 20 silma. Rocketsi parimana kogus aga Harden 34 minutiga 29 punkti.