Tipphetked: Juventus kindlustas kodupubliku ees kaheksanda järjestikuse meistritiitli

Itaalia jalgpalli kõrgliigas kindlustas Torino Juventus 2:1 võiduga Fiorentina üle kaheksanda järjestikuse Itaalia meistritiitli.

Rohkete võimalustega mängu läks juba 6. minutil juhtima külalismeeskond Fiorentina, kui täpne oli Nikola Milenkovic. Poolajapausile mindi 1:1 viigiseisus, sest 37. minutil tegi Juventuse eest skoori Alex Sandro.

Juventuse võiduvärav sündis 53. minutil, kui omavärava lõi German Pezzella. Kuigi mõlemal meeskonnal oli veel rohkelt võimalusi, lõppes mäng Juventuse 2:1 võiduga.

Juventusel on liigatabelis 33 vooruga kogutud 87 punkti, mis tähendab, et mängu vähem pidanud ning 67 punkti peal olev Napoli ei saa Juventust isegi teoreetiliselt enam püüda.

Alates 2011/12 hooajast kaheksa järjestikust meistritiitlit võitnud Juventusele on tänavune liigatiitel klubi ajaloo 35.

Ühtlasi tähistab kaheksa järjestikust meistritiitlit rekordit - viie tugevaima Euroopa liiga peale pole ükski meeskond varem nii palju liigatiitleid järjest võitnud. Enne tänast olid selles arvestuses seitsme tiitliga ühel pulgal Juventus ning Prantsusmaa klubi Lyon (2001/02 - 2007/08).

Juventuse tähtmängija Cristiano Ronaldo on Juventusega võitnud nüüd kaks tiitlit, esimese teenis ta Itaalia superkarikafinaalis. Kokku on Ronaldo tulnud erinevate kõrgliigade meistriks kuus korda. Manchester Unitediga võitis ta kolm liigatiitlit, Madridi Realiga kaks ning nüüd Juventusega ühe.

Kogu mäng järelvaadatav:

Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

Juventust eesotsas mullu suvel Madridi Realist Itaalia tippmeeskonda siirdunud Cristiano Ronaldoga tabas nädala alguses valus hoop, kui lõppes tänavune teekond Meistrite liigas. Nimelt jäädi teisipäeval veerandfinaali korduskohtumises koduväljakul skooriga 1:2 alla Amsterdami Ajaxile ning kuna avamäng lõppes Hollandis tulemusega 1:1, siis pääses kahe mängu kokkuvõttes koondskooriga 3:2 nelja parema hulka Ajax.

Itaalia kõrgliigas purjetas Juventus juba hooaja alguses kõigil eest ära ning meistritiitli vormistamine on vaid aja küsimus. Esimene võimalus selleks tekkis juba eelmisel nädalal, kuid siis jäädi üllatuslikult võõral väljakul tulemusega 1:2 alla üldarvestuses teise kümnesse kuuluvale SPALile.

27 võidu ja kolme viigi kõrvale hooaja teise kaotuse teeninud Juventus asub liigatabelis 84 punktiga kindlalt esikohal, edestades teisel real paiknevat Napolit 17 silmaga. Fiorentina hoiab 20 meeskonna konkurentsis 40 punktiga kümnendat positsiooni. Mullu detsembri esimesel päeval alistas Juventus võõrsil Fiorentina kindlalt 3:0.

Kaheksanda järjestikuse meistritiitli kindlustamiseks vajab Juventus seega täna vaid võitu, ehkki viimasel ajal see sõna Juventuse-suguse kaliibriga meeskonda iseloomustanud pole. Viimati saadi võidurõõmu tunda 6. aprillil, kui koduväljakul alistati skooriga 2:1 AC Milani meeskond. Pärast seda on järgnenud Meistrite liigas 1:1 viigitulemus Ajaxiga, juba eelpool mainitud 1:2 kaotus SPALile ning samuti teisipäevane 1:2 allajäämine Ajaxile.