Postimees TV: tiitlikaitsja mängis koduväljakul vähem kui poolajaga maha 31-punktilise eduseisu!

Toimetas Andres Vaher

Korvpalliliigas NBA ikka juhtub. Kas saab juhtuda, et kõikvõimas Golden State Warriors ei võida mängu, mida juhib 94:63? Kodusaalis veel pealekauba. Saab, ikka saab...

Golden State, kes liiga viimasest neljast tiitlist võitnud kolm, oli Läänekonverentsi play-off'i avaringis võtmas Los Angeles Clippersi vastu koduväljakul sisse oodatud 2:0 eduseisu. Seeria teist kohtumist juhiti kolmanda veerandaja keskel 94:63, kui hakkas juhtuma midagi täiesti erakordset.

Müstilisest come-back'ist räägib selgeimat keelt vaid üks number: viimase 19 minuti jooksul viskas Clippers 72 punkti!

Esimest korda pääsesid külalised juhtima 16 sekundit enne (võiduka) lõpusireeni kõlamist - sellest täiesti piisas. Protokolli kanti Clippersi 135:131 võit, seeria on viigis 1:1 ning kaks järgmist heitlust peetakse juba Los Angeleses.

Tegemist oli NBA play-off'i rekordiga. Seni troonis suurima kaotusseisu kahjutuks tegijana Los Angeles Lakers, kes mängis 1989. aastal läänekonverentsi poolfinaalis Seattle Supersonicsi vastu tagasi 29-punktilise kaotusseisu.

Los Angeles Clippers tegi Golden State'i koduväljakul tõelist imet.
Los Angeles Clippers tegi Golden State'i koduväljakul tõelist imet. Foto: Kyle Terada / USA TODAY Sports

Clippersi parimana viskas vahetusest sekkunud Lou Williams 36 punkti. Võõrustajate liidri Stephen Curry 29 silmast polnud vähimatki kasu.

Teises tänaöises kohtumises alistas Philadelphia 76ers 145:123 Brooklyn Netsi - ka siin on üldseis kahe mängu järel viigis.