Saaremaa võrkpalliklubi alistas pronksiseerias Rakvere

Eesti võrkpalli meistrivõistluste pronksiseeria lõppes neljanda mänguga, kus Saaremaa võrkpalliklubi alistas 3:1 Rakvere võrkpalliklubi ning ühtlasi võttis Saaremaa ka pronksiseerias 3:1 võidu.

Avagimis näitas paremat mängu Saaremaa, kes soovis sel korral kindlasti seeria ära lõpetada. Esimene geim kuulus Saaremaale numbritega 25:19. Ka teises geimi võitsin saarlased, kuid seda juba õige napilt seisuga 26:24.

Kolmandaks geimiks sai Rakvere oma mängu käima ja nii kuulus kolmas geim juba kindlalt Rakverele 25:16. Neljandas geimis oli Rakvere enne otsustavaid punkte veel geimi juhtimas ning hetkeks tundus, et Rakvere suudabki raskest seisust välja tulla, kuid siiski võttis Saaremaa lõpuks 25:21 geimivõidu ja ühtlasi kindlustati 3:1 võiduga ka pronksmedalid.

Pühapäeval peetud seeria kolmandas kohtumises alistas Rakvere võrkpalliklubi võõrsil Saaremaa skooriga 3:2 (25:20, 17:25, 25:20, 17:25, 15:12), saades ühtlasi pronksiseerias esimest korda võidurõõmu tunda. Rakvere resultatiivseimana tõi vahetusest sekkunud Taavi Nõmmistu 16 punkti (+7), Andris Õunpuu lisas 13 punkti (+7) ning Karl Maidle 11 silma (+4). Rakvere meeskonna vastuvõtt oli 59 protsenti, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 13 ja servil löödi 6 ässa (eksiti 15 pallingul).

Saaremaa kasuks tõi Samuel Boehm 18 punkti (+14), Rauno Tamme lisas 16 (+8) ja Fabian Plak 12 punkti (+11). Saaremaa vastuvõtuprotsent oli 45, rünnakuprotsent 42, blokist saadi 11 ja servilt 8 punkti (servivigu kogunes 8).

Eelmisel reedel peetud pronksiseeria teises mängus olid Saaremaa võidunumbrid Kuressaare spordikeskuses 3:1 (25:20, 21:25, 25:18, 25:19). Võitjate ridades tõi austraallasest diagonaalründaja Samuel Boehm 19 punkti, Puerto Rico koondislasest nurgaründaja Eddie Rivera lisas 12 punkti ja Helar Jalg ning Karli Allik toetasid võrdselt kümne silmaga. Saaremaa vastuvõtt oli 55 protsenti, rünnak 42 protsenti, blokiga saadi kaheksa ja serviga neli punkti.

Rakvere eest kogus parimana Reimo Rannar 11 punkti, Joonas Popman lisas 10 punkti. Rakvere vastuvõtt oli 52 protsenti, rünnakuid lahendati 36-protsendiliselt, blokipunkte teeniti kümme ja servil punkte ei saadud (eksiti 12 pallingul).

Eelmise nädala kolmapäeval Rakveres toimunud avamängu võitis samuti skooriga 3:1 (25:17, 21:25, 25:14, 25:19) Saaremaa.

Kolme võiduni peetava seeria neljas kohtumine toimub Rakveres 11. aprillil algusega kell 19. Vajadusel peetav viies matš leiab aset 14. aprillil kell 17 Kuressaares.

Kõik pronksiseeria mängud on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Tulemusi ja live-skoori saab jälgida SIIT.

Rakvere jäi poolfinaalis mängudega 1:3 alla Tartu Bigbankile, Saaremaa kaotas poolfinaalseeria skooriga 0:3 Pärnu võrkpalliklubile. Finaalseeria Bigbanki ja Pärnu vahel algas eile, kui Pärnu sai võõral väljakul veenva 3:1 võidu. Finaalseeria jätkub laupäeval Pärnus, kohtumise avavile kõlab kell 18. Kõik finaalseeria mängud on otsepildis nähtavad nii Postimehe kui ka Kanal 12 vahendusel.