Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Täna kella 7.30 ajal põrkasid Tori vallas Pärnu–Rakvere–Sõmeru maanteel Kuiarus kokku reka ja sõiduauto. Õnnetuses hukkus väikeautot juhtinud 22aastane mees.

Esialgsetel andmetel kaldus Pärnu poole liikunud sõiduautot Ford juhtinud mees vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku veokiga DAF. Liiklusõnnetuse asjaolusid veel selgitatakse, kuid politseinikel on alust arvata, et sõiduauto võis sõita kiiremini kui sel teelõigul lubatud 90 kilomeetrit tunnis.

Väikeauto kiirus võis olla lubatust palju suurem: õnnetuse tagajärjel oli selle  spidomeetri seier kinni kiilunud 180 juures. Kas autojuht sõitiski nii kiiresti, peab selgitama ekpertiis.

Kokkupõrge oli sedavõrd tugev, et sõiduauto sai väga suuri purustusi: kõrvaltvaatajal oli selle markigi esimese hooga raske tuvastada. Vaid tagaluugile kinnitatud Fordi märk andis aimu, mis masinaga tegu.

Hukkunud juhil oli kehtiv juhtimisõigus. Varasemaid kiiruseületusi polnud tal registreeritud.

Ukraina numbrimärgiga veokil rebis tugev kokkupõrge küljest kütusepaagi, mis maandus eemal maanteel.

Reka sõitis õnnetuse järel teelt välja ja selle kabiin paiskus külili. Veokijuht lasti pärast mõnetunnist haiglas viibimist välja.

Teeolud olid õnnetuspaigal kuivad. Teelõik, millel avarii juhtus on üsna sirge ja seal kiputakse kiirust ületama. Liiklustalgute raames olid inimesed märkinud selle lõigu ka talgukaardile. Veidi maad enne õnnetuskohta asub liiklusmärk, mis hoiatab konarliku tee eest järgneval kümnel kilomeetril.

Täpsete asjaolude selgitamiseks palub politsei liiklusõnnetuse pealtnägijail ühendust võtta Pärnu politseijaoskonnaga telefonil 4446 659 või 5343 5613. 

Pärnu politseijaoskonna välijuht Mati Tee ütles, et headest teeoludest hoolimata tuleb juhtidel kinni pidada piirkiirusest ja olla tähelepanelik.

„Piirkiirus on kehtestatud põhjusega ja sellest kinnipidamine aitab võita aega ohuolukordadele reageerimisel. Juhi staažist ja sõiduki omadustest olenemata toob suurel kiirusel toimunud kokkupõrge pea alati endaga kaasa traagilised tagajärjed,“ lausus Tee.

Õnnetuskohal oli liiklus häiritud ja politseinikud aitasid liiklejaid. Liiklus taastati kell 11.

Kokkupõrke täpsed asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Sel maanteel on see tänavu juba teine hukkunuga liiklusõnnetus. Jaanuaris põrkasid nüüdsest õnnetuspaigast paar kilomeetrit Pärnu poole kokku kaks kaubikut.

Loe ja lisa kommentaare